1. Новини Закарпаття
  2. >

"Вірна смерть - мішки не врятують": в освітніх закладах Закарпаття встановлюють захист для учнів (ФОТО)

20.08.2022 16:53 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Освітні заклади Закарпаття готують до початку нового навчального року.

Освітні заклади Закарпаття готують до початку нового навчального року.

1-го вересня в освітніх закладах області — розпочнеться новий навчальний процес. Від того, як він буде організованим, залежить насамперед від захисту шкільних споруд. 

Аби школи та садки, врешті, змогли запрацювати із вересня, їх готовність має оцінити спеціальна комісія із фахівців цивільного захисту, рятувальників та місцевого управління освіти. До 29 серпня освітні заклади мають отримати дозвіл на проведення навчання. Якщо ж укриття до того часу не буде, то школа чи дитсадок не запрацюють 

Наразі у всіх школах області йдуть активні роботи з облаштування укриттів. Вони мають бути готові до початку нового навчального року. В тих освітніх закладах, де не має належних підвалів, аби їх можна було використати у якості надійних й безпечних укриттів, облаштовують приміщення всередині освітніх закладів. 

На Перечинщині наразі теж активно готують приміщення в освітніх закладах до початку нового навчального року. Насамперед убезпечують  класні приміщення для першачків. Задля безпеки найменших здобувачів освіти на перших поверхах освітніх закладів замуровують вікна та двері та забивають дошками. Також для надійного захисту класні приміщення обставляють знадвору заготованими наперед мішками з піском. Барикади з піском розміщають у кілька рядів, таким чином формуючи своєрідну стіну захисту на момент непередбачуваних ворожих дій. 

Періодично інформацію із ходом робіт з облаштування освітніх закладів до навчання в умовах повномасштабної війни в Україні, розпочатої країною агресором, виставляють в мережі Фейсбук. Наразі ідуть активно роботи із цього приводу і у гімназії села Сімер. Долучитись до нелегкого процесу із будуванням захисних барикад навколо освітнього закладу закликають усіх небайдужих, у тому числі й батьків учнів.

Укриття, звісно, добре, та вистачає і песимізму із цього приводу. За словами поодиноких, в момент непередбачуваного ворожого прильоту, мішки із піском не забезпечать надійного захисту дітям.

У школах Турянщини безпека учнів також на першому місці. Наразі в освітньому закладі Тур'я-Ремети облаштовано для захисту учнів перший поверх. Тут, за попередніми рекомендаціями комісії місцевої ОТГ, замурували два вікна, а двері заклали мішками з піском. На черзі - проведення зборів з батьками учнів, аби почути їх думку із приводу того, як вони налаштовані на відновлення звичного режиму навчання з нового навчального року. Нагадаємо, напередодні ми писали про моніторинг серед батьків, щодо їх настроїв із приводу організації навчального процесу під час війни. Думки батьків учнів істотно різняться. Одні за очне навчання, а інші - за "дистанційку", мовляв війна в Україні досі триває й ніхто не знає, куди у подальшому поцілить ворог.

Нагадаємо, Село Чомонин отримало гуманітарну допомогу від угорських благодійників (ВІДЕО)

Читайте на ГК:На кордоні з Угорщиною митники сканером «зупинили» вантажівку, вщент напакованою контрабандою (ФОТО)
Читайте на ГК:Застрягли в болоті: на Закарпатті прикордонники припинили спробу тютюнової контрабанди (ФОТО)
Читайте на ГК:Неділя без світла: "Закарпаттяобленерго" оприлюднив графіки чергових відключень на 11 грудня