1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

У мережі АЗС відповіли, як формується ціна на пальне

115

У мережі АЗС ОККО відповіли клієнтам, як формується вартість палива та пояснили, чому немає можливості її знизити.

У мережі АЗС відповіли, як формується ціна на пальне

Про це повідомляє Хвиля.

"Але чому ціна на пальне не знизилася? Нафта подешевшала!", - обурився користувач мережі під однією з публікацій.

В ОККО пояснили, що підвищення цін та неможливість вплинути на їхнє зниження залежить від вартості нафти, а також від логістичних витрат. Якщо раніше постачання здійснювалося з Білорусі, південних портів та Європи, то тепер компанії можуть постачати паливо тільки з Європи, конкуруючи за дефіцитні бензин, дизель та автогаз.

"Ціни ми виставляємо не на осліп або тому що саме нам так захотілося, на це впливає ціла низка факторів. Насамперед зростання курсу долара та світових цін на нафту. По-друге, раніше вдавалося оптимізувати логістичні витрати за рахунок диверсифікації ресурсу. Так, частина пального їхала з Білорусі, частина – через південні порти, ще частина через європейський кордон… Тепер ми зі зрозумілих причин відмовилися від пального з Білорусі, на 100% веземо пальне з Європи та конкуруємо за нього з європейськими країнами, а європейський ринок і сам відчуває дефіцит.

Наприклад, Польща на сьогоднішній день імпортує стільки ж, скільки Україна споживає в цілому, незважаючи на те, що у них є 2 власні заводи, що діють. Частина країн вже відмовилася або тільки відмовляється від дешевої російської нафти та нафтопродуктів і шукає альтернативи, тим самим створюючи конкуренцію на ринку, що також, як наслідок, тягне за собою подорожчання ресурсу. Відповідно зараз в Україні будується новий ринок, наповнений виключно дорогим європейським ресурсом на тлі зростання курсу долара, ускладненої зовнішньої логістики та зруйнованої внутрішньої інфраструктури - нафтобаз та АЗК", - йдеться у відповіді компанії

Нагадаємо, Нафтогаз відповів, чи переносяться борги за газ до нового постачальника

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber