1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

В Україні значно подорожчає масло: що відомо?

189

У середньому зростання цін відбудеться через тиждень-два. Експерти пояснили, з чим це пов’язано.

В Україні значно подорожчає масло: що відомо?

Вже найближчим часом в Україні відчутно підіймуться ціни на вершкове масло. Для зростання вартості продукту є кілька причин, пояснюють експерти, передає Today.ua.

Вершкове масло – це один із небагатьох продуктів, на які поки не було стрімкого зростання цін. Тобто, воно подорожчало, проте таких зльотів, як із ціною на гречку або олію, поки що не було. Проте незабаром ситуація зміниться.

Однією з причин є девальвація гривні. Вона була й раніше, але тепер, зафіксувавши курс долара на новому рівні, НБУ фактично визнав здешевлення нацвалюти. І тому не дивно, що ціни на все стрімко підуть вгору.

Ще однією причиною є сезонність. Вершкове масло – продукт, який суттєво залежить від сезону.

Навесні та влітку, коли тварини переходять на соковиті корми, надої підвищуються. І природно, зростають і обсяги виробництва молокопродуктів, серед яких вершкове масло. Проте восени кількість соковитих кормів у раціоні корів знижується, і з ними знижуються і надої.

Здорожчання масла також пов’язують з активним експортом.  В Україні вигідний експорт масла й поки це приноситиме дохід, його вивозитимуть в інші країни. Отже, ціни на внутрішньому ринку неминуче зростатимуть.

У середньому зростання цін відбудеться через тиждень-два.

Аналізуючи поточні можливості експорту, можна сказати, що зростання внутрішніх цін на масло вже у найближчій перспективі неминуче, – кажуть аналітики.

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber