1. Новини Закарпаття
  2. >

Загальна мобілізація: оприлюднено інформацію чим будуть займатись на фронті ті, хто ще не служив

08.08.2022 17:27 Суспільство ВАЖЛИВО

Чоловіки, які ніколи не служили, враховуються їхні цивільні навички при виборі військової спеціальності. А тим, хто не має цивільної професії, зазвичай дають автомат і відправляють на фронт.

Чоловіки, які ніколи не служили, враховуються їхні цивільні навички при виборі військової спеціальності. А тим, хто не має цивільної професії, зазвичай дають автомат і відправляють на фронт.

Про це інформує TODAY UA.

Про те, як підбирають військову спеціальність для мобілізованих громадян, розповів начальник Дарницького територіального центру комплектування полковник Руслан Трігуб.

Якщо чоловік служив в армії, то він має військову спеціальність. А отже, при мобілізації йому потрібно лише пройти перепідготовку за цією спеціальністю, аби згадати навички та, можливо, засвоїти щось нове, що з'явилося з часу його служби.

А от із тими, хто взагалі не служив, не все так однозначно. У деяких випадках ці призовники самі можуть обрати собі військову спеціальність, за якою хотіли би пройти підготовку і нести подальшу службу.

Крім того, військове командування, яке займається формуванням поповнення, також враховує цивільну спеціальність призовника. Якщо він володіє суміжною спеціальністю, яка може стати в нагоді на фронті, то, як правило, його намагаються відправити у відповідний військовий підрозділ, щоби він там ніс службу.

"Приміром, людина вже 20 років працює механіком на СТО: це добре, тому що у ЗСУ дуже багато автомобілів, і вони ламаються частіше в польових умовах. Тому ця людина може піти тим самим механіком у ремонтний батальйон. Або людина працює кухарем у ресторані – тоді ми відправляємо його кухарем до військової частини", - пояснив Руслан Тригуб.

Ну, а тих, хто має цивільну професію, дуже далеку від армії, переважно вчать вправлятися зі стрілецькою зброєю. Для них на час військової служби стане головним інструментом автомат. Тому чоловіків, які не служили в армії, здебільшого відправляють на фронт стрілками. Щоправда потім, уже в ході військової служби, вони зможуть опанувати і ще якусь іншу спеціальність, необхідну для захисту країни.

Нагадаємо, На Закарпатті поліція затримала ще одну вантажівку з нелегальною деревиною