1. Новини Закарпаття
  2. >

«Бограч-index» – серпень 2022: відомо, у скільки обійдеться "коронна" страва на Закарпатті

06.08.2022 20:05 Суспільство Актуально

Ціни зросли. Експерти дослідницького центру Карпатський центр полінгових досліджень продовжують визначати купівельну спроможність жителів Закарпаття за допомогою «Бограч-index»

Ціни зросли. Експерти дослідницького центру Карпатський центр полінгових досліджень продовжують визначати купівельну спроможність жителів Закарпаття за допомогою «Бограч-index»

Як повідомив директор Карпатського центру полінгових досліджень Федір Шандор, дослідники здійснили у серпні порівняльну до попереднього місяця оцінку купівельної спроможності жителів Закарпаття з-за допомоги традиційного “Бограч-index”, передає Ужгородський прес-клуб.

Інтерв‘юери протягом минулого тижня вираховували індекс, беручи до уваги середні ціни на продукти на ринку.

"Відповідно до «індексу бограча» якщо за липень 2022 на родину з п’яти людей потрібно було витратити 520 гривень, то в серпні 2022 року відбулося зростання вартості продуктів загалом на 19 гривень – і загальні вартість продукції за «Бограч-index» – 539 грн., тобто збільшення цін відбулося на 3,5%", - йдеться у повідомленні.

Довідково:
«Бограч-index» — це винахід дослідницького центру, Карпатський центр полінгових досліджень, який визначає, скільки коштує популярний закарпатський бограч-гуяш у відповідності до щомісячних змін в економіці. Щомісячний «Бограч-index» найнаочніше оцінює купівельну спроможність жителів Закарпаття завдяки двом причинам: бограч-гуяш готують у всіх регіонах краю, а сам бограч-гуяш містить достатню кількість продовольчих компонентів (муку, м’ясо, овочі, воду, спеції), аби вважати його універсальним узагальненням продукту народного господарства Закарпаття.

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, Українцям варто приготуватися: як зміняться ціни на продукти до кінця року - прогноз 

Читайте на ГК:Повиносили меблі, техніку і навіть унітази: на Закарпатті обікрали відпочинковий комплекс
Читайте на ГК:Тютюнова контрабанда: на Закарпатті прикордонники вилучили декілька коробок з цигарками
Читайте на ГК:Кинули в машину "коктейль Молотова": на Закарпатті намагалися спалити автівку місцевого чиновника (ВІДЕО)