1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна

Мавпяча віспа: що потрібно знати про небезпечний вірус та чи буде у світі нова пандемія

06.08.2022 11:19 ВАЖЛИВО

Поки тривають епідеміологічні дослідження причин появи хвороби у нетипових місцях, Суспільне пояснює що наразі відомо про мавпячу віспу.

Як інформує Суспільне Новини,  мавпяча віспа була рідкісним захворюванням, викликаним вірусом роду Orthopoxvirus, до якого також входять віруси натуральної і коров’ячої віспи. Мавпяча віспа передається від гризунів до людини або від людини до людини, але захворювання отримало назву через те, що у 1958 році вперше його виявили у лабораторних мавп. У 1970 році медики зафіксували перший випадок мавпячої віспи у людини в Демократичній Республіці Конго.

Вірус переважно поширений у Західній та Центральній Африці, а втім, трапляється по всій території континенту, навіть були поодинокі випадки в США, Ізраїлі, Великій Британії та Сингапурі. Які симптоми  За клінічною картиною мавпяча віспа є "полегшеною версією" звичайної. Основна відмінність мавпячої полягає в тому, що вона викликає набряк лімфатичних вузлів. Інкубаційний період захворювання — часу з моменту зараження до проявів перших симптомів — становить від 7 до 14 днів.  Перші симптоми:     

головний біль;    

біль у м’язах та спині;    

збільшення лімфатичних вузлів;    

лихоманка і озноб;    

надмірна втомлюваність.

На третій день після початку лихоманки у людини з’являється висип на обличчі, який поступово поширюється на інші частини тіла. Протягом прогресування хвороби висипи перетворюються на наповнені рідиною вузлики, які наприкінці інфекції перероджуються в струпи — сухі кірки на поверхні шкіри. Хвороба може тривати від 2 до 4 тижнів. Помирає кожен десятий інфікований.

Як поширюється інфекція  Вірус передається при вдиханні великих крапель слини під час тісного контакту обличчя до обличчя, при взаємодії з рідинами хворого або зараженими речами. У тіло вірус проникає через пошкодження на шкірі, а також слизові оболонки очей, рота чи носа.

Від тварини людина може інфікуватися при укусах або подряпинах, а також через приготування м’яса зараженої дичини.

Чи загрожує світові нова пандемія .

Епідеміологи почали бити на сполох через те, що протягом останнього тижня кількість виявлених випадків за межами Африки перевищила число діагностованих пацієнтів за період з 1970 по 2021 рік. Утім, Джей Хупер, епідеміолог із Медичного науково-дослідного інституту інфекційних захворювань армії США, вважає, що у світі не буде нової пандемії, оскільки вірус мавп’ячої віспи не передається від людини до людини так легко, як SARS-CoV-2.  Мавп’яча віспа поширюється через тісний контакт із рідинами хворого, наприклад, слиною, тоді як SARS-CoV-2 може передаватися повітряно-крапельним шляхом. Тому хворий на мавп’ячу віспу може заразити набагато менше людей, порівняно із хворим на коронавірус. Ба більше, віруси мав’ячої і звичайної віспи подібні. Проти останнього вже розроблене лікування та ефективні вакцини, що значно полегшить і пришвидшить розробку стратегії боротьби із хворобою.

Нагадаємо, Медичні заклади Закарпаття отримали станції Starlink.

Профілактика ГРВІ влітку

Як розпізнати сонячний та тепловий удар у дитини та чим допомогти - поради медиків

Медичні заклади Закарпаття отримали станції Starlink