1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Дифтерія, правець, поліомієліт: відомо, скільки дітей у віці до року вакциновані на Закарпатті

03.08.2022 21:57 Суспільство ВАЖЛИВО

Ситуація зі щепленням дітей на Закарпатті залишає бажати кращого.

Ситуація зі щепленням дітей на Закарпатті залишає бажати кращого.

Як повідомив перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький, до початку навчального року залишається все менше часу, а одна з обов’язкових умов – наявність у майбутніх школярів усіх щеплень згідно з Національним календарем.

На цьому наголосив під час наради із керівниками департаментів охорони здоров’я та освіти ОВА. Через інтенсивну міграцію та збільшення населення області за рахунок вимушених переселенців під загрозою опиняється стабільність епідеміологічної ситуації в краї, зростають ризики спалахів інфекційних захворювань.

Тому дуже важливо подбати про імунізацію дітей. А керівникам закладів освіти ретельно підійти до питання прийому документів для зарахування у навчальний заклад. Відсоток дошкільнят, які отримали всі щеплення за віком, залишається невисоким. Станом на 1 липня 2022 року лише 41,3% маленьких закарпатців у віці до року вакциновані від дифтерії, правця, поліомієліту, а від кору, краснухи і паротиту – 47% у перший рік життя і 62,1% - у 6 років.

Водночас наголошують медики, Закарпаття пасе задніх щодо вакцинації дітей від гепатиту. Лише 13,6 % малюків у віці до 1 року захищені від гепатиту В. Складність полягає у тому, що перше щеплення малюкам роблять ще у пологовому у першу добу життя. Чимало молодих матусь просто не готові прийняти таке рішення самостійно, якщо напередодні з ними не говорили про це спеціалісти. Тому необхідно, щоб про важливість імунізації з молодими батьками говорили і сімейні лікарі, і гінекологи, які ведуть вагітність, і на курсах батьківства. Доступ до обґрунтованої інформації допоможе зорієнтуватися і прийняти правильне рішення щодо захисту малюка, коли настане відповідний момент.

Читайте також: На Закарпатті виявили сказ: ветеренари обстежуватимуть домашніх тварин 

Читайте на ГК:«Можна перейти майже не замочивши ніг»: на Закарпатті “сохнуть” річки /Документ
Читайте на ГК:Закарпатцям на замітку: у серпні скасують кілька залізничний рейсів “Захонь–Чоп” та “Чоп–Захонь”, - Укрзалізниця
Читайте на ГК:Обрано запобіжний захід для "солодкої парочки" що переправляла ухилянтів за кордон