1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

На які виплати можуть розраховувати українські біженці з обмеженими можливостями в Польщі

02.08.2022 14:43 Суспільство Актуально

Українці з інвалідністю, які перебувають у Польщі з 24 лютого 2022 року, можуть отримати грошові виплати від центру міжнародної допомоги PCPM. Обов’язкова попередня реєстрація на сайті.

Українці з інвалідністю, які перебувають у Польщі з 24 лютого 2022 року, можуть отримати грошові виплати від центру міжнародної допомоги PCPM. Обов’язкова попередня реєстрація на сайті.

Про це повідомляє TODAY UA.

Розмір виплат інвалідам становитиме 710 злотих на особу. Отримувати гроші можна буде протягом 6 місяців.

Розраховувати на допомогу по інвалідності зможуть українці, які раніше не брали участь у програмах Польського центру міжнародної допомоги. Отримувачам допомоги на роботу або іншої матеріальної підтримки від організації PCPM у виплатах відмовлять.

Як подати заявку на допомогу

Особам з інвалідністю потрібно заповнити реєстраційну форму та чекати на смс-повідомлення із запрошенням до реєстраційного центру у Варшаві. Відбір учасників базуватиметься на групі інвалідності та кількості претендентів.

Приїхавши до реєстраційного центру з собою треба мати:

  • документ, що засвідчує особу та підтверджує українське громадянство або факт постійного проживання на території України до початку військових дій;
  • будь-який документ, у якому зазначено дату прибуття до Польщі;
  • підтвердження групи інвалідності чи інвалідності без призначеної групи для дитини;
  • номер PESEL;
  • український номер платника податків;
  • підтвердження відкриття рахунку у місцевому банку.

Якщо немає паперових документів, можна пред'явити цифрові документи в "Дії". Опікуни та батьки дитини з інвалідністю можуть також зареєструватися за умови проживання на території Польщі. Опіка має підтверджуватись документально.

Нагадаємо, Мінцифри: Додаток "Повітряна тривога" попереджатиме про хімічну та радіаційну небезпеку