1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатців попереджають про небезпечні мобільні додатки, розроблені російськими спецслужбами

02.08.2022 13:54 Суспільство

Закарпатців повідомляють про небезпечні мобільні застосунки, які працюють на РФ.

Закарпатців повідомляють про небезпечні мобільні застосунки, які працюють на РФ.

Про це зазначають у пресслужбі поліції в Закарпатській області у Фейсбук.

За попередньою інформацією, через ворожі застосунки російські спецслужби у формі гри отримують від користувачів інформацію про розташування військових об’єктів, критичної інфраструктури або схиляє громадян несвідомо допомагати окупантам.

Як повідомляє Кіберполіція, насамперед, користувача має насторожити, якщо у додатку пропонується здійснювати фотофіксацію місцевості, ділитися геолокацією чи нанести «малюнок» на асфальті.

Як працюють програми для смартфоні розроблені спецслужбами ворога

Такі програми небезпечні тим, що вони у ненав'язливій ігровій формі схиляють користувачів до розкриття важливої інформації про розташування військових об'єктів та критичної інфраструктури. Відтак користувачі самі того не усвідомлюючи можуть допомагати ворогу.

Як виявити небезпечний застосунок

Такі програми у різній формі пропонуватимуть вам у вигляді ігрових завдань зробити фото певних об'єктів, поділитися геолокацією або нанести позначки на асфальт у тому чи іншому місці. Такі прохання мають насторожити користувачів та спонукати одразу ж видалити програму зі смартфона.

Для безпечного користування онлайн-застосунками кіберполіція рекомендує:

Завантажувати їх лише з офіційних джерел: App Store, Google Play, Galaxy Store, AppGallery.Перевірити усі доступні дані, такі як інформація про розробників, доступи, які додаток вимагає при встановленні, відгуки користувачів.

Водночас фахівці радять перевірити смартфони, якими користуються ваші діти, адже такі застосунки не в останню чергу орієнтуються саме на малолітніх користувачів.

Нагадаємо, Затишшя перед бурею: на українських водіїв чекає «сюрприз» з паливом.

Читайте на ГК:"Жив у лісі два місяці": на Закарпатті розшукали чоловіка, який зник на початку літа
Читайте на ГК:Робили фальшиві довідки: на Закарпатті СБУ викрила угрупування, яке допомагало "ухилянтам" перетинати кордон
Читайте на ГК:Їздив по місту зі зброєю та наркотиками: у Мукачеві затримали підозрілого водія