1. Новини Закарпаття
  2. >

Чи змінились тарифи на газ, воду та електроенергію з 1 серпня

01.08.2022 13:50 Суспільство ВАЖЛИВО

Оскільки Верховна Рада підтримала законопроєкт, який забороняє підвищувати тарифи на газ, опалення та гарячу воду під час війни, у серпні тарифи на газ, електроенергію та воду залишаються без змін.

Оскільки Верховна Рада підтримала законопроєкт, який забороняє підвищувати тарифи на газ, опалення та гарячу воду під час війни, у серпні тарифи на газ, електроенергію та воду залишаються без змін.

Про це повідомляє НВ Бізнес.

Крім того, уряд заборонив примусове стягнення боргів за житлово-комунальні послуги під час війни.

Тарифи на газ з 1 серпня

Всі користувачі з 1 серпня 2022 року будуть отримувати послуги за фіксованою ціною — 7,96 грн/м³ (з ПДВ, без вартості транспортування). Передумовою є те, що через неспроможність багатьох газзбутів виконати умови Нафтогазу із закупівлі дешевого газу для населення, компанія стала постачальником газу для 8,8 млн нових господарств.

Новим клієнтам необхідно зареєструватися у компанії та отримати особові рахунки у Нафтогазі. Ті з них, які помилково переплатили за газ, мають право на повернення коштів. Як це зробити, читайте тут.

Тарифи на воду з 1 серпня

Тарифи на водопостачання та водовідведення для населення й у серпні лишатимуться на рівні чинних до початку війни росії проти України тарифів. Це закріплено законодавчо відповідною урядовою постановою.

В рамках підготовки до опалювального сезону уряд врегулював питання тарифікації газу для всіх теплокомуненерго. Зокрема було прийнято рішення, згідно з яким Нафтогаз продовжить постачати газ виробникам тепла по 7,40 грн/м³. Ціна залишається незмінною для всіх теплокомуненерго до 31 травня 2023 року.

«Це означає, що місцевій владі не підвищувати тарифи ні на тепло, ні на гарячу воду», — зазначив прем'єр-міністра України Денис Шмигаль на урядовому засіданні.

Тарифи на електроенергію з 1 серпня

Тарифи на світло з 1 серпня 2022 року лишатимуться незмінними — КМУ пролонгував дію тарифів на електроенергію для населення.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, зусилля держави націлені на сталість тарифів ЖКГ, які є сферою відповідальності Кабміну.

Зокрема, згідно з відповідною постановою чинні тарифи діятимуть до 31 жовтня 2022 року.

Нагадаємо, в рамках тарифів на електропостачання, сума в платіжці за світло так само залежатиме від обсягу спожитих кіловат-годин, а саме:

1,44 грн/кВт-година — за місячне споживання до 250 кВт-година;1,68/кВт-година — за місячне споживання понад 250 кВт-год.

Нагадаємо, 18-річна закарпатка витратила 30 тис. грн і заявила в поліцію про крадіжку