1. Новини Закарпаття
  2. >

Українцям розповіли особливості наступного опалювального сезону: коли він почнеться

01.08.2022 08:41 Суспільство ВАЖЛИВО

Опалювальний сезон в Україні має розпочатися за графіком – після 15 жовтня. Українця обіцяють зберегти ціни на опалення минулого сезону.

Опалювальний сезон в Україні має розпочатися за графіком – після 15 жовтня. Українця обіцяють зберегти ціни на опалення минулого сезону.

Про це повідомляє TODAY UA.

Такі тези щодо прийдешнього опалювального сезону висловив на брифінгу у Вінниці міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

За словами міністра, наступний опалювальний сезон буде найважчим в історії України,  однак українцям замерзнути не дадуть. Опалення багатоквартирних будинків у регіонах має початися як зазвичай – після 15 жовтня. Точніше буде відомо вже безпосередньо  з наближенням осінніх холодів.

Міністр обіцяє, що комунальники  підтримуватимуть в оселях українців температуру, не нижчу за +18 градусів. При цьому тарифи на опалення залишать на ріні минулого опалювального сезону. А підприємствам теплової комунальної енергетики відпускатимуть газ для виробітку тепла за тарифом 7420 гривень за тисячу кубометрів.

Водночас не в усіх населених пунктах України вдасться розпочати опалювальний сезон. Є великий ризик, що без тепла на зиму залишаться люди в розбитому й окупованому Маріуполі. У Харкові, який теж немало постраждав від ворожих обстрілів, влада обіцяє впоратись із відновленням пошкоджених мереж до настання холодів і дати місту тепло.

Але у багатьох населених пунктах, які опинились безпосередньо в зоні бойових дій, опалення не буде. Газові магістралі там серйозно пошкоджені, і наразі їхнє відновлення неможливе через постійні обстріли. Там, де це можливо, у приватному секторі, люди вже готуються перейти на пічне опалення. Однак у великих містах жителі багатоквартирних будинків залишаться на зиму хіба що з електрикою. Та й та під питанням. У них не буде газу, опалення і води.

Тому влада створила штаб та оголосила повну евакуацію жителів прифронтових територій. Зокрема, мають до зими вибратися зі своїх міст жителі Слов'янська і Краматорська. Орієнтовно треба буде організувати евакуацію та розселення на зиму близько 200 тисяч дорослих і близько 50 тисяч дітей.

Нагадаємо, Аеропорт «Ужгород» може відновити роботу найближчим часом