1. Новини Закарпаття
  2. >

Лендліз із США: "Нафтогаз" вже готує перші документи

30.07.2022 13:35 Суспільство

ВАТ «Нафтогаз України» веде активні консультації та готується до підписання перших протокольних угод про постачання газу за Законом про лендліз.

ВАТ «Нафтогаз України» веде активні консультації та готується до підписання перших протокольних угод про постачання газу за Законом про лендліз.

Про це повідомляє ТСН.

Дія закону про лендліз розпочнеться від 1 жовтня. Так, уряд України звернувся до уряду США з проханням включити до загального закону про лендліз питання постачання певних обсягів газу, які Україна може недоотримати через бойові дії.

Про це повідомив міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов в ефірі телемарафону.

"З 1 жовтня розпочнеться безпосередньо дія закону про лендліз. Тому наш уряд звертається до уряду США з проханням розглянути можливість включити до загального закону про лендліз в тому числі і питання постачання певних лімітів газу, які можуть бути недоотриманні Україною через бойові дії", — сказав Немчінов.

За його словами, для повноцінного проходження опалювального сезону Україні необхідно близько 19 млрд куб.м газу. Наразі в газосховищах накопичено близько 12 млрд куб.м.

"Так, в Україні скоротилося споживання газу. Ні для кого не секрет, що у нас відбувається скорочення промислового виробництва. Великі підприємства, які були споживачами значних обсягів газу, або скоротили своє виробництво, або взагалі згорнули роботу. Але треба розуміти, що існують реальні загрози обстрілів з боку РФ підприємств та об'єктів інфраструктури з видобутку газу, розташованих в безпосередній близькості до зони бойових дій", — підкреслив міністр.

Внаслідок цього ухвалено рішення про відповідне звернення до уряду США. Немчінов зазначив: щойно це питання вийде на стадії фінальних домовленостей, про це буде повідомлено громадськість.

"В якій формі має відбуватися (постачання газу — ред.), будуть визначати фахівці. Наскільки я розумію, йдеться про природний газ, який Сполучені Штати експортують для країн Європи", — зазачив Немчінов.

Зазначимо, за словами очільника правління НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка, лендліз передбачає не лише військову допомогу Україні від США, а й іншу, про яку може попросити держава. Тож Україна може звернутися по допомогу з постачанням зрідженого природного газу.

Нагадаємо, Нафтогаз звернувся до українців з новою інформацією: чому буде дві платіжки і два рахунки