1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні після перевірок деяких пенсіонерів можуть позбавити виплат

29.07.2022 07:42 Суспільство ВАЖЛИВО

Після масштабної верифікації пенсій деякі пенсіонери можуть залишитися без грошей під час війни.

Після масштабної верифікації пенсій деякі пенсіонери можуть залишитися без грошей під час війни.

В Україні очікується масштабна верифікація пенсій. Громадяни, які обманним шляхом їх отримали, можуть втратити гроші. Законність отримання виплат перевірять. Пенсії заберуть у тих, хто оформив їх за допомогою фальшивих довідок.

Як пише Telegraf, поширений випадок урізання пенсій – офіційне працевлаштування пенсіонерів. Це пов'язано з тим, що пенсіонерам без роботи автоматично двічі на рік перераховують соціальні виплати через зростання прожиткового мінімуму або мінімальну зарплату, а працевлаштованим пенсіонерам таких перерахунків не передбачається.

"Порушення масові, і це не міністр собі в кишеню щось кладе", – розповів співробітник уряду, який був присутній під час однієї з нарад із питань роботи онлайн-реєстру отримувачів соцвиплат. Висновок такий: реєстр до ладу не працює, справжній обмін інформацією так і не відбувся. Українці, як і раніше, намагаються оформляти собі допомогу одразу в кількох регіонах.

Окрім того, є і "пенсіонери", які отримали виплати з липовими довідками, а у відділеннях Пенсійного фонду заплющили на це очі. "Купівля "інвалідності", довідок про стаж – це все давно відомий бізнес", – пояснюють у відомстві.

Вчена Лідія Ткаченко у коментарі OBOZREVATEL пояснила: зараз розраховувати на верифікацію не доводиться. На час воєнного стану всі виплати автоматично продовжили, для цього не потрібно звертатися з документами до органів соцзахисту.

"Вся верифікація може спрацювати за тими виплатами, де є перевірка доходів. За субсидіями, за виплатами малозабезпеченим. За пенсіями і перевіряти нічого, якщо пенсія призначена, значить, людина вже має на неї право. Єдине порушення – якщо людина померла, але продовжує отримувати гроші, але це практично неможливо, за пенсіями вони нічого не можуть виловити, тим більше були постанови, що всі виплати автоматично перепризначаються на час воєнного стану. Весь досвід верифікації, а її почали проводити ще у 2015-2016 роках, теж свідчить про те, що розкриють суттєві порушення. Але нічого не знайшли. У нас самі правила так прописано, що верифікацію вкрай рідко хтось не проходить", – каже Ткаченко.

Механізм для верифікації вже існує, його варто лише правильно використовувати. Згідно із законом, українці мають проходити три етапи перевірки:

  • під час звернення по допомогу;
  • під час отримання допомоги;
  • після отримання допомоги.

Але поки в уряді не створили ефективного механізму обміну інформації, знайти порушників буде практично неможливо.

Нагадаємо: Пенсія в умовах війни: в Україні деяких пенсіонерів можуть позбавити виплат

Читайте на ГК:«10 хвилин і готово»: рецепт швидкого та смачного сніданку у мікрохвильовій печі /РЕЦЕПТ
Читайте на ГК:Гороскоп на 29 липня: що приготували зірки для вашого знака Зодіаку?
Читайте на ГК:Україна надасть полякам особливий статус: що передбачає закон, який підтримала Рада