1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні виявили новий штам Омікрону: симптоми вірусу

28.07.2022 18:39 Суспільство

Йдеться про різновид “Омікрону”, який називають типом “ВА.5”. Наразі 7 таких випадків вдалось знайти у Чернівецькій області, але не виключено, що підтип “Омікрону” вже є в інших регіонах.

Йдеться про різновид “Омікрону”, який називають типом “ВА.5”. Наразі 7 таких випадків вдалось знайти у Чернівецькій області, але не виключено, що підтип “Омікрону” вже є в інших регіонах.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя.

Дослідження (“секвенування” на мові епідеміологів) зразків триває.

Що це фактично означає?

По-перше, що COVID-19 все нікуди не зник. Ба більше, вірус мутує і намагається ухилитись від імунної відповіді.

По-друге, Україна мало чим відрізняється від європейських країн, де цей підтип активно поширюється. Наразі доволі небагато досліджень, які б могли дати відповідь на запитання, чи призводить цей підтип до більшої кількості важких випадків та смертей. Проте, за даними ВООЗ, в Європі їх кількість дійсно зростає. Поки прямих доказів зв’язку між цими двома подіями немає, адже дослідження тривають. Головне питання: чи діє вакцина на цей різновид?

Наявна інформація свідчить, що отримання бустерної дози значно підвищує рівень утворення нейтралізувальних антитіл навіть проти цього підтипу вірусу. Також дослідження клітинного імунітету вказують, що Т-клітини утворені в тілі людини після трьох доз мРНК вакцини, зберігають свою ефективність проти штаму «Омікрон». Саме клітинний імунітет пов’язують із захистом проти тяжкого перебігу інфекції, госпіталізації та смерті.

Інкубаційний період Омікрону скоротився в порівнянні з іншими варіантами вірусу: як показують дослідження, тепер період від зараження до появи перших симптомів становить всього 3-5 днів.

Також попри підвищену заразність і швидке поширення, все ж таки новий вид коронавірусу в меншій кількості випадків викликає госпіталізацію та летальний кінець. Перебіг захворювання майже не відрізняється від попередніх варіантів і схожий на ГРВІ.

Основними симптомами Омікрону є: біль в горлі;нежить і закладеність носа;головний біль;підвищена температура тіла — вона може бути як субфебрильною від 37,0 до 37,5°C, так і високою — до 39,0°C;ломота в тілі, слабкість, млявість, підвищена стомлюваність;виражено симптоми інтоксикації організму.

Однак, крім цього, також можуть відзначатися й інші характерні симптоми ковіду, пов'язані з раніше відомими його штамами: сильний безперервний кашель протягом більш як години або три або більше епізодів кашлю протягом 24 годин;аносмія (втрата) або паросмія (зміна) нюху та/або смаку;задишка або утруднене дихання;головний біль та запаморочення;м'язовий біль (міалгія);перепади настрою;діарея;нудота.

Нагадаємо, Ціни на АЗС шокуватимуть: до чого варто готуватися водіям восени.

Читайте на ГК:Кров холоне від подробиць: чоловік звіряче вбив, обезголовив і відрізав язика пенсіонеру у якого винаймав житло (ФОТО)
Читайте на ГК:Ракетний удар по бійцях 128-ї закарпатської бригади: шокуюча версія трагедії
Читайте на ГК:Міжнародний день совісті та річниця створення першої Конституції: відомо, яке свято сьогодні відзначають українці та в чому його унікальність