1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Закарпатті вперше проходять урочистості до Дня Української Державності /ФОТО

28.07.2022 12:24 0 Суспільство
 

Урочистості – покладання квітів до пам’ятника президенту Карпатської України Августину Волошину та підняття Державного Прапора України.

Свято відзначаємо вперше, за указом Президента, раніше цього дня вшановували утвердження понад тисячоліття тому християнства у Київській Русі – Україні.

Стяг, який тримали захисники України, урочисто підняли під виконання Державного Гімну України, його заспівала 11-річна Валерія Стулішенко. 

У виступах керівників області, ведучих, наголошувалося, що українське державотворення має понад тисячолітні традиції, з часів прийняття християнства за князювання Володимира Великого у 988 році. Київська Русь, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна і сучасна незалежна Україна – свідчення цивілізаційного вибору нашого народу.

Цей вибір та прагнення до свободи і сьогодні, віддаючи тисячі життів, нашій державі доводиться утверджувати в протистоянні російським агресорам.  На завершення у скейт-парку поруч яскравий виступ із синьо-жовтими прапорами показали ужгородські скейтери, самокатери, учасниці Закарпатського осередку роликового спорту, серед яких були і молоді спортсмени із героїчних міст Сєвєродонецька та Лисичанська, де ще кілька тижнів тому точилися жорстокі бої з окупантами.

Про це повідомляє Прес-служба Ужгородської міської ради.

Нагадаємо, Свято на набережній: в Ужгороді до Дня захисту дітей відбулася арт-акція (ФОТО).