1. Новини Закарпаття
  2. >

Створено нову маску, яка вловлює та деактивує коронавірус – Communications Materials

27.07.2022 22:20 Суспільство

Маска може фільтрувати майже 99 відсотків цільових частинок у повітрі.

Маска може фільтрувати майже 99 відсотків цільових частинок у повітрі.

Пандемія COVID-19 ні в якому разі не закінчилася, але з часом учені дізнаються все більше і більше про вірус та про різні способи захисту від нього, включаючи нові та покращені маски для обличчя.

Нова респіраторна маска на мембранній основі, розроблена дослідниками, може вловлювати та деактивувати шипоподібні білки SARS-CoV-2 при контакті з ними. Саме ці шиповидні білки дозволяють вірусу проникати в клітини-господарі, як тільки вони потрапляють до організму. Дослідження опубліковано у Communications Materials, передає lenta.ua.

Згідно з тестами, нова маска може відфільтровувати майже 99 відсотків цільових частинок у повітрі, надаючи власникам життєво важливий додатковий рівень захисту, коли йдеться про запобігання зараженню.

«Цей новий матеріал може відфільтровувати вірус, як це робить маска N95, але також містить антивірусні ферменти, які його повністю деактивують», — каже інженер-хімік Дібакар Бхаттачарія з Університету Кентуккі.

"Це нововведення - ще один рівень захисту від SARS-CoV-2, який може допомогти запобігти поширенню вірусу".

Після розробки мембрани спільно з виробником дослідники протестували її з використанням білків шиповидних SARS-CoV-2, іммобілізованих на синтетичних частинках. Він зміг зупинити проникнення аерозолів розміром з коронавірус, а також зруйнувати шиповидні білки протягом 30 секунд після контакту.

Мембрана може бути змінена з точки зору її товщини та пористості, залишаючи відкритою можливість подальших покращень у майбутньому. Це означає, що тип частинок, фільтрованих мембраною, можна ретельно контролювати.

За словами команди, маску з використанням цієї мембрани можна носити по дві години на день протягом декількох днів, не впливаючи на повітропроникність. Це означає, що маски не потрібно міняти так часто, тому згодом потрібно утилізувати менше використаних масок.

«Інноваційна розробка інтелектуальних матеріалів, що фільтрують, з низьким опором повітряному потоку, які можуть фільтрувати, уловлювати і деактивувати аерозольні вірусні частинки, може забезпечити величезні переваги для здоров'я людини і промислових робочих місць», — пишуть дослідники.

Коефіцієнт захисту, запропонований новою маскою, вищий, ніж стандарту маски N95, який сертифікований як здатний відфільтровувати 95 відсотків частинок (звідси і назва). Маски N95 мають три або чотири шари волокна, а також електрично заряджений шар, що фільтрує.

В даний час маска N95 найчастіше використовується у сфері охорони здоров'я, хоча є ще можливості для вдосконалення. Зі своєю новою маскою дослідники досягли 98,9% аерозольних частинок розміром 100 нанометрів (включаючи ті, що несуть SARS-CoV-2).

Чого дослідники не кажуть, так це того, скільки часу знадобиться, щоб перетворити цей матеріал з лабораторії на маски, які ви насправді зможете купити, хоча, враховуючи, наскільки ефективним він обіцяє бути, ми сподіваємося, що це станеться швидше ніж пізніше.

"Використання респіраторних масок для обличчя забезпечує значне зниження поширення коронавірусу, оскільки було доведено, що поширення вірусу відбувається в основному двома шляхами передачі: повітряно-краплинним шляхом та вдиханням інфекційних аерозолів", - пишуть дослідники.

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, Укрпошта вводить в обіг нову поштову марку “Доброго вечора, ми з України!”: де та як придбати? 

Читайте на ГК:«Поліцейські на Ferrari»: в Чехії конфіскований суперкар перетворили у поліцейський автомобіль /ВІДЕО
Читайте на ГК:ШОКОВИЙ НАПАД: 45-кілограмова риба вистрибнула з води і ударила 73-річну жінку
Читайте на ГК:Що віщують зірки: гороскоп на 26 липня для всіх знаків Зодіаку