1. Новини Закарпаття
  2. >

Віце-прем'єр Верещук пояснила, де зимуватимуть 800 тисяч переселенців

27.07.2022 22:07 Суспільство

Напередодні зими майже 800 тисяч вимушених переселенців в Україні потребуватимуть житла.

Напередодні зими майже 800 тисяч вимушених переселенців в Україні потребуватимуть житла.

Уряд робить все можливе, щоб люди мали тимчасовий дах над головою, де вони могли б перезимувати, виїхавши із зони бойових дій та окупації. Про це в ефірі єдиного телемарафону заявила віце-прем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, повідомляє "Укрінформ".

«Щодо необхідності тимчасового житла, то майже 800 тисяч громадян України втратили житло. Модульним житлом, як і рештою будівництва займається Мінрегіон, вони мають програми, необхідні гроші на це. Як ви знаєте, є програми разом із урядом Польщі, іншими урядами, є вже перші модульні містечка, але їх точно недостатньо», - зазначила вона.

За її словами, багато людей не дуже хочуть жити у модульних містечках, з чим зіткнулися на Чернігівщині, бо мешкали у своїх приватних домоволодіннях. Як кажуть, хочуть «хоч одну кімнатку, але у себе на городі». Але цього забезпечити поки що не вийде.

«Те, що житла цього року не буде збудовано у достатній кількості, треба вже казати. Те, що люди переміщатимуться і опалювальний сезон буде важким, це справді теж правда. Але те, що ми займаємося, наприклад, житлом, утепленням, реконструкцією, заміною котлів, робимо все, щоб людям, які перемістилися, було де жити і де перезимувати – це теж факт», - підкреслила віце-прем'єр.

Водночас Верещук спрогнозувала, що ще близько півмільйона людей в осінній період переміститься зі сходу на захід, що становитиме додаткове навантаження до тих, хто вже виїхав раніше.

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, Потрібен витяг з РФ і не тільки: юрист із Мукачева про нюанси отримання українцями компенсації 5-30 тис € за позовом в ЄСПЛ 

Читайте на ГК:Укрпошта вводить в обіг нову поштову марку “Доброго вечора, ми з України!”: де та як придбати?
Читайте на ГК:Мобілізація жінок: яких українок призовуть з 1 жовтня
Читайте на ГК:ДПСУ: які документи необхідно надати для перетину кордону чоловікам, які заброньовані за підприємствами, установами, організаціями (ВІДЕО)