1. Новини Закарпаття
  2. >

"Нафтогаз" оголосив дефолт: що буде з компанією далі

27.07.2022 09:23 Суспільство ВАЖЛИВО

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" оголосила дефолт за єврооблігаціями.

Національна акціонерна компанія

Про це повідомляє «Нафтогаз».

Повідомляється, що станом на 26 липня 2022 року сплив термін виплат "Нафтогазу" власникам єврооблігацій.У компанії відзначили, що минулого тижня Кабмін зобов’язав НАК робити дії по єврооблігаціях лише після окремого погодження з урядом. Керівництво заздалегідь звернулося за узгодженням виплат за єврооблігаціями, оскільки на рахунках було достатньо коштів. Однак не отримало дозволу провести їх.

Дефолт "Нафтогазу" позбавляє компанію доступу до міжнародного ринку капіталу.

За день до дефолту Вітренко надав офіційне роз’яснення. У ньому він попередив про наближення "жорсткого дефолту" і спробував зняти з себе відповідальність, нагадавши, що в цьому питанні м’яч на боці уряду.

"Нафтогаз" зробив усе від нього залежне. Спочатку фінансовий директор, а згодом і голова правління звернулися до Кабміну з проханням погодити виплати, але позитивної відповіді не отримали.

Чим завершиться конфлікт, прогнозувати важко, але співрозмовники ЕП в уряді та Офісі президента стверджують, що на місце Вітренка вже почався пошук кандидатур. Утім, "питання звільнення ще остаточно не вирішене".

Неузгодженість позицій уряду та державної компанії щодо обслуговуваня її позики може викликати чимало запитань у міжнародних партнерів та вплинути на перемовини про реструктуризацію боргу компанії.

Зокрема, на тлі останніх подій у підвішеному стані залишається погоджений, але не отриманий кредит від ЄБРР на 300 млн євро, який НАК планував використати на закупівлю газу.

Як дефолт вплине на компанію

У питанні виплат за єврооблігаціями "Нафтогаз" став заручником більш масштабного процесу реструктуризації зовнішнього боргу України.

Напередодні Мінфін оголосив пропозицію тримачам євробондів країни про відтермінування платежів за ними на два роки та про зміну умов обігу державних ВВП-варантів.

Попередньо цю пропозицію підтримали уряди Канади, Франції, Німеччини, Японії, Британії та США. Вони закликали комерційних кредиторів погодитися на прохання України та відтермінувати виплати за українськими євробондами.

Успішна реструктуризація боргу за євробондами дозволить державі зекономити близько 5 млрд дол протягом наступних двох років. Ці кошти держава зможе витратити на підтримку оборони чи відбудову критичної інфраструктури.

"Виплата за боргами "Нафтогазу" в таких умовах була б щонайменше дивною. Держборг – це борг суверена. Якщо щодо нього йдуть переговори про реструктуризацію, то це означає, що борги квазісуверенів не повинні обслуговуватися", – вважає виконавчий директор "CASE-Україна" Дмитро Боярчук

Нагадаємо, Із серпня в Україні встановлені нові тарифи на газ.

Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям
Читайте на ГК:Україна може заборонити TikTok?: доля додатка залежатиме від рішення партнерів, — Ярослав Юрчишин
Читайте на ГК:Астрологи назвали знаки Зодіаку, якими краще не сваритись