1. Новини Закарпаття
  2. >

Ще одна категорія чоловіків може уникнути мобілізації: законопроєкт уже в Раді

27.07.2022 08:30 Суспільство ВАЖЛИВО

Днями Верховна Рада України схвалила у першому читанні два законопроєкти щодо розширення переліку військовозобов'язаних, які мають право на відстрочку від призову під час мобілізації.

Днями Верховна Рада України схвалила у першому читанні два законопроєкти щодо розширення переліку військовозобов'язаних, які мають право на відстрочку від призову під час мобілізації.

За законопроєктом №7352 право на відстрочку матимуть педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, які працевлаштовані за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки та не мають вченого звання та/або наукового ступеня.

Так, проєктом Закону №7481 пропонується  внести зміни до статті 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». За ними не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані жінки та чоловіки, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів зі забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану. Близькими родичами при цьому вважаються чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра.

Якщо нардепи підтримають ці закони у другому читанні та підпише Президент, то вони наберуть чинності з дня, наступного за днем їх опублікування.

Нагадаємо, Триває підготовка шкіл до нового навчального року в умовах війни /ФОТО.

Читайте на ГК:Дизель по 45: ціни на пальне різко знижуються через новий курс долара
Читайте на ГК:«Військовозобов'язані студенти»: кого можуть призвати до армії, а кого випустять з країни
Читайте на ГК:Гороскоп на 27 липня: Тельцям треба бути уважними, а Водоліям не варто планувати поїздки