1. Новини Закарпаття
  2. >

«Військовозобов'язані студенти»: кого можуть призвати до армії, а кого випустять з країни

27.07.2022 07:45 Суспільство Актуально

Мобілізація студентів може стати реальністю, але не для усіх.

Мобілізація студентів може стати реальністю, але не для усіх.

У країні, як мінімум, до 23 серпня триватиме загальна мобілізація. Ряди української армії можуть поповнити деякі військовозобов'язані студенти. Стало відомо, хто підлягає призову, інформують "Вікна".

Мобілізацію в Україні оголошено у зв'язку з повномасштабним нападом Росії, який стався 24 лютого. За законом, призову до армії не підлягають студенти професійно-технічної, вищої та професійної вищої освіти, докторанти та аспіранти, а також асистенти-стажери. Йдеться людей, які навчаються на денній чи дуальної формі.

На даний момент не всі студенти можуть безперешкодно перетнути кордон і виїхати з України. Залишити країну в умовах воєнного стану можуть студенти, які навчаються за кордоном. У них на руках має бути підтвердження про навчання у тій чи іншій країні. Це може бути студентський квиток, вид на тимчасове проживання через навчання, запрошення на навчання або довідка із вузу.

Документи, що підтверджують право на навчання, мають бути перекладені українською мовою та завірені нотаріально. На них має стояти підпис перекладача.

При цьому деякі студенти можуть стати військовослужбовцями. Йдеться про тих українців, які тимчасово втрачають свій студентський статус, коли закінчують бакалаврат та вступають до магістратури. У цей період формуються списки вступників і військовозобов'язані не є студентами – можлива їх мобілізація. Відстрочку від призову можна отримати, якщо надати відповідну документацію.

Нагадаємо: Експерт повідомив чи можна вручати повістки посеред вулиці та на блокпостах 

Читайте на ГК:Гороскоп на 27 липня: Тельцям треба бути уважними, а Водоліям не варто планувати поїздки
Читайте на ГК:«Ariel, Tide та Persil»: побутову хімію відомих Європейських брендів “бадяжили” на Тернопільщині та продавали по всій Україні /ВІДЕО
Читайте на ГК:«Путін зрозуміє це як прояв слабкості й лише збільшить тиск»: Дмитро Кулеба про угоду ЄС з РФ заради дешевого газу