1. Новини Закарпаття
  2. >

Експерт повідомив чи можна вручати повістки посеред вулиці та на блокпостах

26.07.2022 18:19 Суспільство Думка

Чи можуть вручати повістки посеред вулиці та на блокпостах - відповідь юриста

Чи можуть вручати повістки посеред вулиці та на блокпостах - відповідь юриста

Як повідомляє ТСН, в українському законодавстві порядок вручення повісток не прописаний. Тобто чіткого положення про їх вручення немає.Тому адвокат та очільник "Української незалежної фундації юристів" Ростислав Кравець каже, що вручення повісток на блокпостах, у різних закладах чи на вулиці нібито законне. 

Кравець наголошує, що водночас вручати повістку можуть лише уповноважені особи.  "Не просто громадяни з автоматами та пов'язками, які зупиняють вас на вулиці, перевіряють документи - і вручають повістку. А безпосередньо уповноважені центрами комплектації особи, які зобов'язані мати при собі відповідні документи, включаючи вже заповнені - для вручення повістки конкретному військовозобов'язаному", - наголосив експерт. 

Крім того, слід зважати, що вручати можуть різні види повісток.  "Наприклад, повістка для проходження медкомісії. Або повістка для направлення до військової частини. Або мобілізаційне розпорядження. І залежно від того, від отримання якого порядку ухиляється особа, виникає або адміністративна, або кримінальна відповідальність", – зазначив юрист. 

Нагадаємо, міністр оборони України Олексій Резніков розповів, що наразі відбувається з мобілізацією. За його словами, проблем та провалів з набором до війська наразі немає. 

Тому військовозобов'язаним продовжують вручати повістки. Викликають до військкомату інколи навіть тих, хто звільнений від мобілізації.

Нагадаємо, Роздають повістки направо і наліво: що відбувається з призовом насправді.