1. Новини Закарпаття
  2. >

Поради від лікарів: як уникнути сонячного удару та що робити якщо він вже стався /ВІДЕО

26.07.2022 16:52 Суспільство

Літня спека приносить не тільки дискомфорт та виснажує, але й може нашкодити здоров’ю.

Літня спека приносить не тільки дискомфорт та виснажує, але й може нашкодити здоров’ю.

Перегрівання загрожує тепловим і сонячним ударом, зневодненням, загостренням хронічних захворювань і може вивести з ладу будь-кого, незалежно від віку та стану здоров’я. З початку травня екстрена медична допомога Закарпаття виїжджала 37 разів на теплові та сонячні удари,  446 разів на виклики зі скаргами на погіршення стану пацієнтів з гіпертонією та 1006 разів до пацієнтів з інсультами, інфарктами та їх ускладненнями.

Якщо людині стало зле, потрібно робити наступне:

-Попросіть людину переміститися у прохолодне місце: у затінок або в приміщення з кондиціонером. Запропонуйте їй лягти та припідняти ноги — це може зменшити запаморочення;

-Зніміть з людини зайвий одяг — усе тісне та важке лише посилює перегрівання.

-Дайте їй випити прохолодної води. У спекотну погоду разом з потом організм втрачає солі, тому корисною може бути вода з електролітами.

-Дайте людині вмитися прохолодною водою або забезпечте прохолодний душ.

-Якщо ви маєте холодні рушники, компреси тощо, прикладіть на чоло, шию та під пахвами. Це охолодить тіло.

Зазвичай, з часом людині має стати легше. У будь-якому разі зверніться до лікаря, навіть якщо самопочуття покращилося. Якщо ж протягом години людина почувається гірше або її стан не покращується, телефонуйте "103"

Також може статися тепловий удар. Він виникає внаслідок тривалого впливу високих температур — як правило, у поєднанні зі зневодненням — що призводить порушення роботи системи контролю температури тіла. Тепловий удар небезпечний для життя, адже шкодить роботі мозку та внутрішніх органів.

Необхідно НЕГАЙНО викликати  екстрену медичну допомогу за таких симптомів: непритомність, судоми, температура тіла вища 39,4 °C, шкіра червона гаряча та суха, пульс сильний та прискорений, когнітивні порушення, дезорієнтація тощо.

Поки ви чекаєте на лікарів  "швидкої", негайно перемістіть людину у прохолодне місце, зніміть зайвий одяг та охолодіть тіло, наприклад, мокрими рушниками. Продовжуйте це робити, поки не відчуєте, що шкіра людини вже не така гаряча або поки не прибудуть лікарі.

Про це повідомляє "103 Закарпаття".

Нагадаємо,"Смертельні комарі": 21-річна британка померла від укусу комахи.