1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На місцевому ринку зростає попит на Виноградівські кавуни /ФОТО

26.07.2022 16:33 0 Суспільство
 

Про актуальні ціни на кавуни днтальніше у статті.

При вході на виноградівський «малий базар» молодий продавець Саша активно пропонує купити кавуна – можна цілим, можна половинку, або чверть. Кавун вирощений у самому Виноградові і при цьому, гарантує Олександр, він смачний, солодкий. 

Активність продавця притягує потенційних покупців, але «виноградівський» бренд не  «херсонський», тому люди беруть переважно половинку-четвертинку на пробу. Ті, хто вже купляв виноградівського кавуна, підтвердили, що він справді солодкий. Як запевнив один з покупців, серед закарпатських плодів, які він коштував, цей найсолодший.  Вирощує кавуни молодий фермер Юрій на північній околиці Виноградова.

Там хороша для кавунів земля, сказав  відомий агроном-консультант  Василь Яцканич. Колись місцевий радгосп відводив на тому місці 8 гектарів саме під кавуни і урожай був завжди хороший. А ще, якщо сприятлива спекотна погода (якраз така як тепер), а ще якщо господар має крапельний полив і подає теплу воду, то кавуни гарантовано досягають цукристість 10-11%. 

Юрій підтвердив, що у нього крапельна система і вода подається тепла. Щоправда, площа під кавунами далеко не 8 гектарів, а кілька десятків сотин. Взагалі-то він займається полуницею, але у квітні цього року  вирішив посадити кавуни й солодку диню. На той час було зрозуміло, що херсонські кавуни цього року  вже захоплені окупантами і альтернативою їм можуть стати закарпатські плоди.

Для вирощування Юрій обрав сорти «Талісман» і «Леді», адаптовані до закарпатських умов, непримхливі й щедрі на солодкий урожай. Цього сезлну й інші фермери низинних районів області врахували, що через війну виникне дефіцит популярної херсонської ягоди і у квітні скоректували свої плани. Плантації з кавунами появилися в селах Затисянщини, доспівають кавуни у Великій Копані і, очевидно, у багатьох інших селах Закарпаття. 

Про це повідомив кореспондент Василь Горват.

Нагадаємо, Мальовничі гори Закарпаття: у мережі показали неймовірні кадри краєвидів на Тячівщині.