1. Новини Закарпаття
  2. >

Словацька організація “Človek v ohrození“ відправила в Україну потяг із гуманітарною допомогою в розмірі близько мільйона євро. (ФОТО)

26.07.2022 13:45 Суспільство

Організації “Človek v ohrození“ у співпраці з чеською сестринською організацією „Člověk v tísni“ вдалося переправити потягом в Україну більше 300 тон гуманітарної допомоги.

Організації “Človek v ohrození“ у співпраці з чеською сестринською організацією „Člověk v tísni“ вдалося переправити потягом в Україну більше 300 тон гуманітарної допомоги.

Про це повідомляє організація "Človek v ohrození", Цього місяця прибув потяг, яким було доставлено 512 піддонів гуманітарної допомоги в охоплену війною Україну для внутрішньо переміщених осіб, яким загрожує нестача продуктів харчування та гігієнічних засобів. “Človek v ohrození“ у співпраці з чеською організацією “Člověk v tísni“ за один раз переправили допомогу, обсяг якої дорівнює приблизно 20 вантажівкам.

Завдяки цій операції надана нами з початку повномасштабної війни допомога Закарпаттю збільшилася більш ніж удвічі, а “Človek v ohrození” може зосередитися на іншому, гостро необхідному виді допомоги -  забезпеченні комунальних закладів вентиляторами, холодильниками та морозильними камерами, різним кухонним обладнанням.

Наразі ми також запускаємо програму психосоціальної допомоги, організовуємо активності для дітей, підтримуємо місцеві організації та ініціативи, ремонтуємо будівлі, забезпечуючи вимушених переселенців та переселенок покращенням якості умов для довготривалого проживання в них.

“У нинішню спекотну погоду в комунальних закладах, де в одному приміщенні мешкає 8-10 людей, дуже тепло, там неможливо перебувати. Зберігання продуктів на вікнах — більше не вихід, і саме холодильники та морозильні камери наразі є надзвичайно важливими, аби їжа не псувалася”, -  зазначає Вероніка Кусіова, головна менеджерка програми в Україні в “Človek v ohrození” .

Гуманітарна допомога прибула вчасно – саме коли багато комунальних закладів повідомили про зменшення запасів продуктів та підвищену потребу в засобах гігієни. Рис, консерви, дитяче харчування, джеми, пелюшки, миючі засоби, вітаміни та багато інших побутових потреб допоможуть внутрішньо переміщеним людям на Закарпатті, а завдяки співпраці з місцевими організаціями також в інших областях України. 

Актуальна ситуація на Закарпатті

Наразі на Закарпатті офіційно зареєстровано близько 130 000 внутрішньо переміщених осіб, фактична кількість за оцінками є більшою.

Для багатьох саме Закарпатська область стала новою домівкою, оскільки через  війну, що триває в Україні, вони втратили свої домівки, а ситуація не дозволяє їм повернутися. Водночас громади на Закарпатті очікують на прибуття нових людей, які надалі намагаються вибратись із охоплених війною чи окупованих територій.

“Незважаючи на помірне зменшення кількості внутрішньо переміщених осіб, ситуація в комунальних закладах і надалі залишається нестабільною. Багато людей вирішує відвідати свої родини та дім, але через деякий час вони повертаються в безпечне місце. Інші ж втратили свої домівки і для них уже стає очевидним, що Закарпаття стане їхнім новим домом,“ - додає Вероніка Кусіова.

“Človek v ohrození“ (People in Need Slovakia) – це словацька неурядова неприбуткова організація, яка допомагає людям, що з різних причин втратили безпеку, гідність чи свободу. Ми робимо це впродовж 20 років професійно, прозоро та сміливо. Наразі PIN Slovakia є однією з головних гуманітарних організацій у Словаччині, яка реагує на спричинену війною кризу як в Україні, так і в Словаччині. 

Нагадаємо, На Ужгородщині газовики замінюють старе радянське обладнання на сучасне європейське (ВІДЕО)