1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Вже не перші вимоги та штрафи": на Закарпатті забороняють штурм полонини за "чорним золотом"

25.07.2022 09:52 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Сезон чорничних заробітків у регіоні триває вже більше місяця. Жниварі дикорослої ягоди заробляють на цьогорічному урожаю "карпатського золота".

Сезон чорничних заробітків у регіоні триває вже більше місяця. Жниварі дикорослої ягоди заробляють на цьогорічному урожаю

На щастя, лікувальна чорниця, яфина, яка рятує краян у фінансовому плані, цьогоріч у багатьох районах області дозріла вчасно. Люди почали підкорювати вершини цілими сім'ями.

До офіційного старту збирання ягоди на полонинах, жниварі шукали ягоду у низинах, підкорюючи діли. Наразі у деяких районах вже більше тижня стартували "чорничні жнива" на полонинах. Не винятком є і Перечинщина, де основною чорничною вершиною для населення є Полонина Руна.

Тут офіційний сезон збору ягоди стартував від 20 липня. У той же час наразі вирішено припинити збір ягоди місцевим населенням,   адже чорниця дозріла на місцевій вершині не в повній мірі, майже менш як на половину. Поспішаючи збирати ягоду, користуючись гребінцями - чесалками, яфинарі встигли завдати врожаю значної шкоди, масово чешучи навіть зелену ягоду. Це й стало причиною занепокоєння підприємців й заготівельників.

22 липня 2022 року у Тур'є- Реметівській сільській раді відбулася робоча нарада з підприємцями, заготовачами дикорослої ягоди - чорниці, які звернулися з клопотанням щодо відтермінування збор ягоди через погане її дозрівання, стиглість складає 40%.

З метою якісного збору чорниці підприємці запропонували продовжити організований збір ягоди з 01.08.2022 року.

Нагадаємо, недобросовісним збирачам уже встановлюють не перші вимоги щодо збору яфин.