1. Новини Закарпаття
  2. >

Жити стане дорожче: українцям розповіли, на скільки можуть зрости ціни

24.07.2022 23:33 Суспільство ВАЖЛИВО

В Україні ціни на продукти, інші товари, а також послуги можуть зрости ще на 10-15%.

В Україні ціни на продукти, інші товари, а також послуги можуть зрости ще на 10-15%.

Причина – підвищення курсу валют стосовно гривні. У зв'язку з цим, попри те, що фактичні виплати українцям не зменшуватимуться, реальна їхня вартість на тлі інфляції впаде.

Про це розповів керівник Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський. Він зазначив: очікуване велике підвищення цін – вже друге за час розв'язаної Росією війни. Перше відюулось у березні-квітні – "через подорожчання логістики та пального".

"Зараз підвищення курсу валют несе другий удар по цінам – ... вони можуть зрости ще на 10-15%. Через це ми матимемо зменшення не фактичних виплат, які собі не можемо дозволити, а реальних", – спрогнозував Вишлінський.

При цьому він підкреслив: перш за все, від цього постраждає найбідніший прошарок населення – ті, "хто залежить від держвиплат, пенсій та виплат у бюджетній сфері".

Варто також зазначити, що аналітикиня Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлана Литвин раніше розповіла, що зростання курсу долара до гривні на 25% спричинить зростання вартості імпортованих в Україну продуктів. При цьому подорожчання може навіть "перебити" зростання курсу. Про це інформує obozrevatel.

За її словами, нині в Україні досить складна логістика через блокування морських шляхів. Тому крім зростання вартості безпосередньо продуктів харчування у гривні "дорожчатиме і вартість доставки через зростання вартості пального".

Проте, підкреслила Литвин, Україна практично повністю забезпечує себе всіма необхідними продуктами харчування – а імпортує лише незначну частину їх. Зокрема, найбільші обсяги імпорту йдуть по:

- фруктам (банани, різні види цитрусових);

- овочам (помідори, перець та ін);

- морській рибі;

- рису;

- алкогольних напоях.

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, Просто лизни екран: у Японії створили телевізор зі смаком їжі (ФОТО) 

Читайте на ГК:Українку відмовилися найняти Apple, бо не змогли перевірити її дані через війну
Читайте на ГК:Відомо, з якими хворобами не мобілізують до війська – роз’яснення юриста
Читайте на ГК:Водіям загрожує штраф за порушення "температурного режиму": кого це стосується