1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Держескретар Угорщини: Угорщина допоможе Україні з експортом зерна (ФОТО)

24.07.2022 13:49 Суспільство

Угорщина надасть допомогу, щоб зерно, яке застрягло в Україні, потрапило в різні куточки світу, – заявив парламентський державний секретар Міністерства внутрішніх справ Угорщини Бенсе Ретварі.

Угорщина надасть допомогу, щоб зерно, яке застрягло в Україні, потрапило в різні куточки світу, – заявив парламентський державний секретар Міністерства внутрішніх справ Угорщини Бенсе Ретварі.

Про це повідомляє karpat.in.ua.

Він наголосив, що угорська сторона намагається зробити процес плавним як юридично, так і фізично.

Політик також підкреслив, що процедуру митниці спростили та прискорили. Як приклад, він навів факт, що при транспортуванні зерна з України достатньо підтвердити місце походження товару декларацією. Також спрощено фітосанітарну процедуру, щоб пришвидшити перевалку (перегруз) зерна.

Ретварі Бенце додав, що поліція, дотримуючись відповідних приписів, виконує завдання з розрахунком по 10-15 хвилин на поїзд.

Парламентський державний секретар Міністерства внутрішніх справ Угорщини зазначив, що зерновози приймаються в надзвичайно прискореному порядку, різні процедури займають не більше 1-1,5 години.

Бенсе Ретварі заявив, що пункти перевантажування працюють у постійному режимі. Угорські державні залізниці (угор. Magyar Államvasutak, MÁV) посилили і повернули в експлуатацію вісім колій. За останні чотири місяці потужність перевалки компанії Záhony Port у м. Захонь і навколишніх перевантажувальних станціях зросла в п’ять із половиною раза. Крім існуючих передавальних пристроїв, введено в експлуатацію мобільні передавальні пристрої. Крім державних, існують і приватні перевантажувальні потужності, – йдеться у повідомленні.

Він пояснив, що Угорщина також сприяє тому, щоб зерно, яке застрягло в Україні, якомога в більших обсягах потрапляло до Європи, до портів і до пунктів призначення наземним шляхом. Угорщина робить усе можливе, щоб українські вантажі доходили в усі куточки світу, тим самим пом’якшуючи продовольчу кризу в світі, спричинену російською-українською війною. Це також сприяє тому, щоб вироблене в Україні цього року зерно потрапило на склади, – зазначив держсекретар.

 

 

 

 

 

 

 

 Нагадаємо, Пенсіонери можуть отримати допомогу від ООН: як подати заяву