1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Закарпатті "вибухають" плоди символічного в Біблії неопалимого куща (ФОТОФАКТ)

23.07.2022 18:20 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Саме ожину, згідно із Біблією, вважають "неопалимою купиною", у якій Бог з'явився Мойсею, коли той пас овець у пустелі.

А ще ожина є однією з корисних та лікувальних сезонних ягід, улюблених закарпатцями.

На відміну від чорниці – яфини, за якою наразі почалось полювання в гірській та низинінній' частині області, ожина лише починає бриніти чорними ягодами. У той же час жителі, озброюючись відповідною тарою, не зволікаючи, запасаються вітамінами. Хтось відкладає зібрані ягоди в морозилки, зважаючи на нинішні захмарні" ціни у плані консервації, а хтось вирішує закрутити цих ягід на зиму, але у більш економних масштабах, не розганяючись на кілька десятків літрів.

Починає рясніти-чорніти ожина і у лісах та уздовж пасовищ на Перечинщині. Варто відзначити, минулого року врожай кислуватих плодів був досить скупим. Кущі ожини повсихали від надмірної засухи.

Цьогоріч літо хай і було теж із сюрпртзами – спекою, що сягала у деяких районах до 40 градусів й більше (таку фіксували зокрема в Хусті минулого місяця), але врожай диких ягід порівняно щедрий. У той же час врожай на городах закарпатців рятують, безперебійним поливом вранці та ввечері, адже засуха триває й не має опадів значний період.

З чорниць закарпатські газдині роблять компоти, варення та джеми, різні наливки й сиропи. Смакує ця ягода, як і яфина, малина, суниця з млинцями та пирогами.

А в перечинських газдинь є особливі рецепти з ожини, у тому числі, й компотів із "огородніми ананасами" – кабачками.

Ексклюзивним рецептом із читачами поділилась бабуся Марія Михайлівна ыз Зарычева:

–Молоді кабачки ретельно мию, очищаю від шкірки та нарізаю на шматочки, – ділиться рецептом газдиня.

–Насамперед на дно трилітрової банки засипаю 200 грамів чорницы, додаю шматочок лимона, листя смородини та цукор – 8-9 ложок. Відтак, уже викладую нарізані кабачки та заливаю водою. На трилітрову банку потрібно два літри води, – наголошує співрозмовниця.

– Опісля накриваю банки жерстяними кришками й стерилізую 5-7 хвилин. Упродовж цього часу кабачки перевіряю, знімаючи кришку з однієї із банок, – додає пані Марія. – Кабачки не мають розварюватись, але й не бути надто хрумкими. Слід уважно за цим дивитись, – каже газдиня. –Після закінчення стерилізації, акуратно виймаю банки з емальованої каструлі й закатую. Відтак, перевертаю банки вниз та залишаю до ранку, –додає жінка.

Нагадаємо, На Закарпатті уже збирають перший цьогоріч врожай лохини.