1. Новини Закарпаття
  2. >

Україна може залишитись без власного цукру

23.07.2022 13:04 Суспільство ВАЖЛИВО

Подальше вирощування цукрового буряку в Україні під питанням. Україна може залишитись без власного цукру.

Подальше вирощування цукрового буряку в Україні під питанням. Україна може залишитись без власного цукру.

Як повідомляє agro news, за словами експерта, у зв’язку з воєнними діями, збільшенням виробничих витрат, логістичними та складськими складнощами господарства відмовляються вирощувати цукровий буряк. Окрім того, виробникам цукру просто не вистачатиме складських потужностей для зберігання цукру. Як наслідок цукрові заводи залишаться без сировини, а Україна — без свого цукру.

За таких умов відбудеться зменшення відпускної ціни на цукор нижче його собівартості. Це може призвести до закриття ще декількох цукрових заводів.

«У зв’язку з подорожчанням виробничих факторів (цукрового буряку, газу, логістики) та військових дій — 10 цукрових заводів прийняли складне для себе рішення не запускати виробництво цього року. Так, у 2022 році в Україні буде працювати 23 цукрових заводи», — зазначається у матеріалі.

З метою запобігання такої катастрофічної ситуації для традиційної галузі української промисловості, як цукроваріння, Олександр Коротинський радить українському Уряду врахувати досвід ЄС щодо підтримки вирощування цукрового буряку, а також інших стимулюючих заходів для виробників цукру.

Нагадаємо, "Продукти подешевшають": експерт поділився думкою щодо актуальних цін на продукти в липні.