1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні почала дорожчати пшениця нового врожаю

23.07.2022 09:56 Суспільство ВАЖЛИВО

Поточного тижня в більшості регіонів України фіксується поступове подорожчання пшениці нового врожаю.

Поточного тижня в більшості регіонів України фіксується поступове подорожчання пшениці нового врожаю.

Про це повідомляє agronews.ua.

Так, станом на 21 липня більшість переробників озвучують ціни попиту на пшеницю 2 і 3 класу в діапазоні 2800-4000 грн/т і 2700-3900 грн/т СРТ, що вище показників кінця минулого тижня на 100-200 грн/т.

«Вказана цінова ситуація зумовлена передусім валютним фактором, зокрема поступовим зростанням курсу долара США на готівковому ринку протягом більшої частини тижня, а сьогодні – ще й підвищенням Нацбанком України офіційного курсу вказаної валюти відносно гривні на 25%», — пояснили аналітики.

Також підтримку цінам надавало стримування продажу зерна нового врожаю аграріями, які не бажали реалізувати зернову за поточними цінами, що, за їх оцінками, вже знизилися нижче рівня її собівартості, на тлі втрати частини врожаю в полях і зерносховищах через ворожі обстріли сільгосппідприємств.

«Однак тиск на ціни продовжували чинити велика кількість пропозиції пшениці урожаю 2021 р., невисокий попит переробників через складнощі з реалізацією готової продукції, подальше просування збиральної кампанії, а також обмежені експортні можливості», — додали аналітики.

Нагадаємо, Депутати підняли собі зарплати та встановили надбавки