1. Новини Закарпаття
  2. >

"Пекельні рекорди, усе горить": на Закарпатті люди не тямлять подібної спеки

22.07.2022 19:24 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Нестерпна задуха та спека тримається в регіоні.

Нестерпна задуха та спека тримається в регіоні.

Натомість дощів у краї вже не було досить довго, а десь й більше місяця не дощило. То ж жителі майже моляться на добру зливу, без граду, аби окропила потріскану спекою землю.

Від спеки й відсутності опадів потерпає городина, висихають плодові дерева в садах.

Люди відзначають, що цьогоріч від спеки потерпають картопля, томати, буряки й огірки. Через засуху повисихали кущі порічок й смородини тощо.

- Жара нестерпна. Пекло, та й годі. То все горить, води не має. Городина вся лягла. Не ростуть огірки, бо немає дощу цілий місяць, а всухоті рости не будуть. Кара на нас божа прийшла, - розводить руками пані Марина. Спека доходить до 40 градусів. Учора було 38 в тіні, - додає жінка.

- Пішла учора на ниву - уся картопля лежить, все посохло. Треба дощу, бо біда. Обіцяють вже тиждень той дощ за прогнозом, а то раз цпне, а більше вітер дує, що ще більш висушує землю, - розводить руками Наталія.

Аби врятувати городину, люди щоденно, вранці та ввечері поливають водою з криниць й потічків. У той же час, від засухи пересохли й водойми, істотно впав і рівень води в Ужі та закарпатській Тисі. То ж і зі штучним поливом городини теж виникають чималі труднощі.

Пекельну спеку у регіоні продовжують обговорювати і в соцмережі. За словами багатьох людей, від коли живуть, тако спеки не памятають. Люди кажуть, якби не спека, городини було б більше й вона була кращою. Через посуху люди відзначають на недоврожайності.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нагадаємо, чималу дозу спеки отримали закарпатці минулого місяця. Тоді ж у багатьох районах почали фіксувати рекордні стрибки термометерів майже до 50 градусів. Зокрема, такі позначки були зафіксовані жителями на Хустщині 

За прогнозами закарпатських синоптиків, спека найближчим часом у регіоні
ще протримається. Приміром, завтра на Берегівщині прогнозують 37
градусів.