1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Вуж тягнув піпу й балдів": кумедна історія від закарпатця про плазуна

22.07.2022 09:44 Суспільство Лайт Голос Карпат

Мабуть одна із наймоторошнішиз тем цієї пори – плазуни. В останній період на Закарпатті їх розвелося, кажуть краяни, доволі багато.

Мабуть одна із наймоторошнішиз тем цієї пори –  плазуни. В останній період на Закарпатті їх розвелося, кажуть краяни, доволі багато.

Плазунами кишать водойми, вздовж берегів яких джунглі із ненависного екзота- борщівника, їх виявляють грибники під час тихого полювання.

Атакують рептилії й обійстя краян, заповзають до огородів й кусають жителів.

Зокрема, зустріч із небезпечними зміями загрожує населенню гірських районів області. Цьогоріч випадки укусів гадюками зафіксовані на Міжгірщині й Рахівщині. В останньому випадку, небезпечний плазун вкусив газдиню, коли та поралась на городі. Унаслідок жінку було доправлено до лікарні, де та знаходилась під наглядом медиків.

Та не всі змії, окрім, звісно, гадюки, "тієї, що палить", "червоної віпери", "та, що скаче пружиною" (так говорять про гада на Закарпатті), є небезпечними й агресивними.     Серед тих, що не становлять загрози людині, є вуж звичайний. Цього плазуна доволі часто можна зустріти біля водойм, у річках (вуж водяний), біля обійсть. Що до останнього, відзначають господарі, вуж біля обійстя хороший знак, адже плазун відганяє мишей.

– Коло кожної хижі є вуж. Вони живуть у старих фундаментах. От у мене роками у фундаменті жиє вуж. Бувало заповзав і до хати через відчинені двері, - ділиться розповіддю пан Михайло із Перечинщини.

А от крім "вужів-домочадців", є й ті, що полюбляють "затягнутися піпою"- "закуритися". Не вірите? Пан Євген розповідає кумедну історію:

– Пішли ми на річку ловити рибу із хлопцями. Була страшна спека. На Дамбу ми не йшли, бо там купалось багато людей. Знайшли більш спокійну місцину, йшли вниз по течії річки. Я ловив рибу вудкою, хлопці ловили й руками. Вирішив спробувати і я так ловити. А потім ми уже стали й дурачитись, глядати змій у воді. Я підняв один камінь, другий і звідти досяг вужа, – відзначає Євген. – Потримав його трохи в руках, він на мене дивився, а я нього. – Над звивався в руках, і я вирішив трохи його заспокоїти – дав затягнутись, мав сигарети в кишені, – відзначає Євген. - Пустив трохи диму на нього і він ніби почав балдіти, релаксувати, – каже Євген. А то хлопці мене нарадили таку фіглю зробити з вужем. Ану ж бо, дай затягнутись йому й побачиш, як він себе поводитиме, – кажуть мені. То і я закурився і вуж "затягнувся". Після таких процедур я не мучив змію, відпустив її плавати.

– Змій не боюсь від дитинства. -Вужів та полозів ловлю руками, – зізнається наш співрозмовник. – Малим, пам'ятаю, навіть гадюку ловив у пляшку. Непосидючі, збісні були дітьми.

Така от історія від пана Євгена із Перечинщини. У той же час, не варто повторювати безглуздих учинків та жартувати зі зміями, адже природа непередбачувана.

Нагадаємо, "Такі в нас не водяться": в Ужгороді посеред вулиці перехожих налякала змія чималих розмірів (ФОТО).