1. Новини Закарпаття
  2. >

У відбудуванні Бучі братиме участь Угорщина

21.07.2022 19:08 Суспільство

Угорщина переходить від обіцянок до справ, заявив у середу в Бучі заступник міністра закордонних справ Левенте Мадяр.

Угорщина переходить від обіцянок до справ, заявив у середу в Бучі заступник міністра закордонних справ Левенте Мадяр.

Про це повідомляє karpat.in.ua, Левенте Мадяр розповів, що середу провів у Києві та на його околицях і відвідав ті місця, які найбільше постраждали під час війни.

«Мене як представника покоління, котре не застало війни, шокувало побачене», – наголосив він.

Заступник міністра підкреслив, що Угорщина хоче перейти від висловлення співчуття, солідарності та підтримки українському народу, до реальних справ. Він заявив про ремонт школи й будівництво на околиці Бучі комплексу, де діятимуть амбулаторія, поштове відділення та ЦНАП.

«Будапешт реалізує цю інвестицію через Угорську екуменічну службу допомоги, – повідомив Левенте Мадяр. – Угорщина стане першою країною, яка перейде від обіцянок до дій. Це означає чіткий меседж для України, що ми з нею».

Бучанський міський голова Анатолій Федорук на офіційній сторінці у Facebook підтвердив, що перше нове будівництво після звільнення має розпочатися цього літа на території Бучанської громади завдяки підтримці Угорщини. За його словами, новий сучасний комплекс зведуть у Синяку.

«Це перший візит в Україну, але лише тому, що ми хотіли приїхати з конкретною допомогою. Уже за кілька тижнів почнемо реалізацію проєкту в Бучанській громаді. Є угорське прислів’я: «Хто допомагає швидко – допомагає двічі», – цитує слова Левенте Мадяра Анатолій Федорук.

«Це амбітний проєкт, про який ми мріяли, але не могли собі дозволити навіть до війни. Тому ми вдячні угорській стороні за таку ініціативу», – додає бучанський міський голова.

Левенте Мадяр прибув до України в понеділок. Першим пунктом у рамках його візиту стало Закарпаття, де він зустрівся з Віктором Микитою та Володимиром Чубірком. Наступного дня урядовець вирушив до Львова й провів там переговори з мером Андрієм Садовим та головою Львівської ОВА Максимом Козицьким.

Нагадаємо, У місті Ужгород на одній із вулиць міста буде перекрито рух (ФОТО)