1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатські підприємства та компанії сплатили понад 7,5 млн грн екологічного податку

21.07.2022 16:53 Суспільство

З початку цього року протягом січня-червня закарпатські бізнес-асоціації перерахували до Зведеного бюджету України майже 7,6 мільйона гривень екологічного податку.

З початку цього року протягом січня-червня закарпатські бізнес-асоціації перерахували до Зведеного бюджету України майже 7,6 мільйона гривень екологічного податку.

Як повідомляє ДПС у Закарпатськiй областi, приріст, у порівнянні з січнем-червнем 2021 року, склав понад 2,7 млн гривень.

Відповідно до п. 240.1 ст. 240 Податкового кодексу України платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:

- викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;

- скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти; розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання);

- утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

- тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

При цьому розміщення відходів – постійне (остаточне) перебування або захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозволи уповноважених органів.

Нагадаємо, На Закарпатті вже збирають перший врожай (ВІДЕО)