1. Новини Закарпаття
  2. >

Нацбанк встановив нові ліміти на карткові розрахунки за кордоном

21.07.2022 15:15 Суспільство ВАЖЛИВО

Національний банк України з 21 липня ввів додаткові обмеження на використання коштів з іноземних гривневих рахунків.

Національний банк України з 21 липня ввів додаткові обмеження на використання коштів з іноземних гривневих рахунків.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

З 21 липня змінено ліміт на зняття за кордоном з гривневих платіжних карток із щомісячного (50 тис. грн в еквіваленті) на щотижневий — до 12,5 тис. гривень в еквіваленті на сім календарних днів.

Також зменшено щомісячний ліміт на P2P перекази громадян за кордон із гривневих платіжних карток українських банків зі 100 тис. грн (в еквіваленті) до 30 тис. грн (в еквіваленті).

Крім того, Нацбанк встановив щомісячний ліміт на розрахунки за кордоном із використанням гривневих платіжних карток у розмірі 100 тис. грн (в еквіваленті) з усіх рахунків клієнта в банку, відкритих у національній валюті.

При цьому зазначається, що правління НБУ може запровадити окремий порядок проведення операцій купівлі валюти банками на власні потреби.

Також із 25 липня 2022 року скасовано дозвіл для комерційних банків купувати готівкову гривню в іноземної фінансової установи за безготівкову іноземну валюту.

Як повідомлялося, Національний банк запровадив заходи для запобігання непродуктивному відтоку капіталу з країни в умовах воєнного стану. У межах встановлених лімітів українці сьогодні можуть здійснювати так звані Р2Р-перекази, тобто з картки на картку, та "quasi cash" операції - поповнення електронних гаманців та купівля віртуальних активів.

Нагадаємо, Цього місяця у "Дії" буде доступно близько десяти нових послуг та документів: яких саме