1. Новини Закарпаття
  2. >

Спалах «Омікрону»: ВООЗ офіційно заявила про нову хвилю коронавірусу у Європі

20.07.2022 11:44 Суспільство ВАЖЛИВО

У Європі розпочалася нова хвиля коронавірусу, викликана варіантами штаму «Омікрон». Слід негайно вжити заходів щодо носіння масок та вакцинації.

У Європі розпочалася нова хвиля коронавірусу, викликана варіантами штаму «Омікрон». Слід негайно вжити заходів щодо носіння масок та вакцинації.

Про це йдеться у заяві голови Європейського бюро ВООЗ Ханса Клюге.

«У цей час минулого року ЄБР ВООЗ говорила про нову хвилю COVID-19, яка охопила весь регіон та була викликана варіантом «Дельта» на тлі скасування обмежень та посилення соціальних контактів. Тепер цілком зрозуміло, що ми перебуваємо в ситуації, аналогічній минулому літу», - заявив Клюге.

За словами очільника ВООЗ, нинішня хвиля коронавірусу поширюється варіантом «Омікрон», зокрема BA.2 і BA.5, при цьому кожна домінуюча лінія демонструє явні переваги передачі порівняно з вірусами, які циркулювали раніше.

«Із зростанням кількості випадків захворювання ми також спостерігаємо зростання госпіталізацій, які збільшуватимуться в міру відкриття шкіл, людей, які повертаються з відпусток, а отже, соціальні контакти все частішають», - зазначив Клюге.

За його словами, цей прогноз є величезною проблемою для медичних працівників у країні за країною, які вже перебувають під величезним тиском від боротьби з невпинними кризами з 2020 року.

Раніше голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебрейєсус закликав уряди країн світу повернути масковий режим, оскільки кількість смертей від COVID зростає.

Нагадаємо, На Закарпатті збільшилась кількість хворих на туберкульозу та вірусних інфекцій: подробиці