1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Угорщина заявила про фейк щодо поставок зброї в Україну

19.07.2022 23:32 Суспільство ВАЖЛИВО

Увечері 19 липня українські ЗМІ поширили інформацію про те, що Левенте Мадяр під час перебування у Львові заявив, що Угорщина пропускатиме через свою територію зброю, призначену для України.

Увечері 19 липня українські ЗМІ поширили інформацію про те, що Левенте Мадяр під час перебування у Львові заявив, що Угорщина пропускатиме через свою територію зброю, призначену для України.

Однак ця інформація не відповідає дійсності, уряд Угорщини продовжує тримати угорсько-український кордон закритим для такого роду військової техніки, пише karpat.in.ua з посиланням на угорський портал 24.hu.

Про візит заступника міністра закордонних справ до Львова повідомили кілька угорських новинних сайтів, але інформації містили здебільшого заяви про гуманітарні акції, жодної подібної заяви не згадувалося.

Як зазначається, видання 24.hu звернулося за коментарем до Міністерства зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини щодо новини. Речник міністерства Мате Пацолаї відповів наступне:

«Угорщина не змінила своєї позиції щодо поставок зброї. Позиція Угорщини щодо поставок зброї була чіткою з самого початку: ми не відправляємо в Україну військових і зброю, і не пропускаємо поставки зброї через угорсько-український кордон. Ця позиція залишається незмінною, тому будь-який сайт, який повідомляє про протилежне, поширює фейк. Жодна партія зброї не перетнула угорсько-український кордон, і це не зміниться і в майбутньому, оскільки це становить загрозу безпеці території Закарпаття та безпеці угорців».

Разом із цим, слід зазначити, що Угорщина однією з перших надала гуманітарну допомогу Україні уже на третій день війни і продовжує бути серед лідерів постачання гуманітарних продуктів, медикаментів та палива в Україну. Водночас Угорщина стала центром прийому біженців, число яких перевищило 700 тисяч. Кожен третій угорець надав допомогу українцям.

Також раніше нова президентка Угорщини Каталіна Новак озвучила позицію щодо війни Росії проти України.

Ми засуджуємо путінську агресію, збройний напад на суверенну державу. Ми, угорці, хочемо миру тут і в сусідніх країнах. Ми не нейтральні”, - зазначається у відеовиступі президентки, опублікованому на сторінці угорського консульства в Ужгороді.

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, Бійці ужгородської тероборони отримали чергову допомогу (ФОТО) 

Читайте на ГК:"Треті країни можуть користуватися нашою територією": заступник МЗС Угорщини про доставку зброї Україні
Читайте на ГК:Медичні засоби, які важко дістати: стоматологічна клініка Ужгорода отримала гумдопомогу від Угорщини
Читайте на ГК:Угорщина підвищить боєздатність власних збройних сил, як і інші країни ЄС