1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

"Треті країни можуть користуватися нашою територією": заступник МЗС Угорщини про доставку зброї Україні

19.07.2022 17:55 Суспільство ВАЖЛИВО

Заступник Міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Мадяр заявив, що угорці готові пропускати через свою територію усю допомогу, яку надають інші країни Україні.

Заступник Міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Мадяр заявив, що угорці готові пропускати через свою територію усю допомогу, яку надають інші країни Україні.

Зокрема, зброю. Про це Левенте Мадяр зазначив сьогодні під час зустрічі з міським головою Львова Андрієм Садовим.

Раніше повідомлялось, що Угорщина заперечує проти постачання західної зброї Україні, щоб не наражати на небезпеку російських обстрілів угорців, які проживають на Закарпатті. Та сьогодні під час зустрічі із міським головою Львова Андрієм Садовим Левенте Мадяр запевнив, що треті країни можуть користуватися територією Угорщини для постачання зброї в Україну.  

“Ми вражені подіями, які тут відбуваються, ми дійсно співчуваємо вам. За останні 200 років ми з росією воювали тричі. Ці війни були не на життя, а на смерть. 

На відміну від багатьох західних партнерів, ми на собі відчули, що це таке протистояння цій величезній східній державі. При цьому, сама Угорщина не постачатиме своєї зброї – це наша стратегічна позиція. Однак треті країни можуть користуватися нашою територією”, – сказав Левенте Мадяр.

Окрім цього, Угорщина готова прийняти українських дітей у свої санаторії та табори. Також угорська делегація запропонувала допомогти у лікуванні цивільних та військових у своїх медзакладах, а також запевнила у готовності надати 1000 стипендій для українців у своїх університетах.

Нагадаємо, Опубліковане повідомлення угорських представників щодо недостовірної інформації в деяких українських ЗМІ.

Читайте на ГК:Медичні засоби, які важко дістати: стоматологічна клініка Ужгорода отримала гумдопомогу від Угорщини
Читайте на ГК:Угорщина підвищить боєздатність власних збройних сил, як і інші країни ЄС
Читайте на ГК:Україна та Угорщина збільшать кількість пунктів пропуску на кордоні для експорту зерна