1. Новини Закарпаття
  2. >

Фільм жахів біля водойм Закарпаття - береги в плазунах та отруйних екзотах (ФОТО)

19.07.2022 17:16 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Небезпечні рослини дедалі частіше беруть у полон туристичні локації в області, окуповують раніше доглянуті береги повноводних водойм, зростають ганебною хащею сорому вздовж узбічь та центральних доріг

Ідеться про борщовик. У цей період проблема із окупацією отруйним екзотом улюблених туристичних локацій у регіоні украй важлива. Та хоч про неї і знають, а ліквідацією рослини займаються надто повільно, ба й зовсім не реагують на ситуацію.

У той же час, «отруйні велети» досягають порядних масштабів. Подеколи вони досягають більше трьох метрів, як от уздовж берегів річки Тур'я. В одній із місцин, де полюбляють купатись дорослі та діти, біля водойми, вдалось натрапити на цілий "окремий острів" з борщівником та його не їстівними плодами. Невтішні реалії: цього року водойма, яку затулив шатром борщовик, істотно зміліла й охочих поплавати тут не багато. Є й інша проблема, відзначають місцеві, у непошкоджених заростях уздовж берегів розвелись плазуни. чесно кажучи, із таких немиловидних пейзажів можна знімати навіть фільм жахів.

Гігантську парасолю – борщівник Сосновського ще називають «ведмежими лапами» через форму листків рослини. Сік цих "амбрел" дуже отруйний. Він викликає численні й болючі опіки на тілі людини під час контакту з рослиною. Отож, проходячи стежкою до водойм чи просто сидячи й відпочиваючи на березі річки, де є борщовик, слід бути обачними - не чіпати "екзота".

Немальовничі пейзажі із велетенськими отруйними "пальмами", що перевищують зріст людини, споглядають і пасажири з автобусів на туристичному відрізку дороги між знаменитим рекреаційним пунктом "Чайник"; та "Долішнім полем". На території "Чайника"; в бесідці час від часу відпочивають закохані пари. Тут пікнікують відвідувачі із інших районів, місцеві учні збираються зустріти схід сонця на випускний. І так само численних відвідувачів зустрічає шатро із ненависних парасоль, що окуповують береги місцевих водойм та лякають туристів поряд із головними автошляхами.

Нагадаємо, Закарпатців попереджають про небезпечне морозиво: як його розпізнати.

Читайте на ГК:"Недарма їх не взлюбили кремльовські": 128-ма закарпатська бригада похизувалася новими трофеями (фото)
Читайте на ГК:Ведмідь грівся на сонечку: у мережі показали мальовничі закарпатські гори
Читайте на ГК:Закарпатців попереджають про небезпечне морозиво: як його розпізнати