У четвер, 14-го липня, зранку ракетного удару зазнав центр Вінниці. Росіяни запустили ракети «Калібр» з підводного човна у Чорному морі
Внаслідок обстрілу загинуло 24 особи, з них 3 дитини.
Минуло вже декілька днів, а Вінниця ще досі оговтується від цього випадку, йдеться у спецефірі «Говорить Великий Львів» на телеканалі NTA.
«Оговтатися від такої трагедії не можна так швидко. Навіть багато мешканців Вінниці, які не перебували в епіцентрі трагедії, не можуть пережити той шок, який став наслідком ворожої атаки. Що вже казати про тих, хто перебував близько. Учора мені розповіли про жінку, яка досі не може їсти через ті переживання. Насправді так швидко оговтатися неможливо», – наголосила депутатка Вінницької обласної ради Вікторія Родінкова.
За її словами, міська й обласна влада докладає максимум зусиль для того, щоби допомогти постраждалим. До представників вінницьких владних структур звертаються донори і з України, і з-за кордону.
«Сьогодні особисто на мене вийшли люди з Америки, які хочуть посприяти нам у приватному порядку. До того ж, 17 послів із різних країн світ відвідали місце трагедії, тепер вони можуть розповісти світові, що творить Росія», – додала вона.
Кількість тих, хто звернувся по допомогу до лікарні, зросла. На теперішній момент обласне управління охорони здоров`я рапортує про більше, ніж 200 осіб, які звернулись по медичну допомогу. Хоча спочатку мова йшла про 90 людей, потім – поза 100. Критичний стан зараз у двох людей, ще дев’ять – важких. Одна особа з критичних хворих, на жаль, померла.
«Кількість важкопоранених, які перебувають у вінницьких лікарнях, зменшилася завдяки допомозі інших міст, зокрема, Львова, куди відправили чотирьох хворих», – зазначила Родінкова.
Також вона зауважила, що зараз у місті спостерігається інше ставлення до сирен і повітряних тривог.
«Ми були розслаблені, мало хто звертав увагу на це. Декого навіть дратувало: люди обурювалися, що їх не пускають у заклади, які зачиняли під час повітряних тривог… Зараз же помітно, що люди задумалися й усвідомили небезпеку, вони шукають схованок. Інше питання, що не завжди зрозуміло, куди рухатися, наприклад, якщо ти їдеш у транспорті, і тебе застала сирена. Над цим працює міська влада. Але однозначно, що люди уважніше ставляться до повідомлень про повітряні тривоги», – підсумувала Вікторія Родінкова.