1. Новини Закарпаття
  2. >

Нафтогаз на межі дефолту: експерти розповіли про можливі наслідки для споживачів газу

16.07.2022 20:05 Суспільство Актуально

Компанія "Нафтогаз" попросила своїх інвесторів реструктуризувати борг. Якщо вони на це не погодяться, то постачальнику газу загрожує дефолт, який також може спричинити фінансовий обвал усієї країни.

Компанія

Думки експертів щодо серйозності такої загрози розходяться. Про це повідомляє " Кореспондент ".

Одні вважають проблему надуманою, пояснюючи це тим, що 350 млн. доларів, про відстрочку яких просить компанія, непорівнянна із сумою, яку Нафтогаз повинен витратити на закупівлю 6 млрд. кубометрів газу – 8 млрд. доларів. Тому ці 350 млн навряд чи її врятують.

Інші вважають, що економія цієї суми дозволить компанії оптимізувати свої витрати та зробити закупівлю газу на зиму.

Виходячи з ситуації, що склалася, аналітики припускають три варіанти розвитку подій:

інвестори йдуть назустріч Нафтогазу (хоча і зі скрипом) і реструктуризують борг;інвестори не погоджуються, і компанія буде змушена сплатити свій борг;Нафтогазу грозит дефолт.

Аналітик компанії DragonCapital Сергій Фурса заявив, що кредитори погодяться на реструктуризацію, і це стане єдиним порятунком компанії від дефолту.

З колегою не погоджується аналітик компанії Esperio Олександр Болтян. Він упевнений, що навіть реструктуризація боргу перед інвесторами вже не врятує Нафтогаз від дефолту. Також він додав, що частка компанії у держбюджеті України становить 17%, а це означає, що її дефолт може спричинити дефолт усієї країни. А це означає, що Україні закриють шляхи доступних кредитів.

Дефолт країни може зупинити роботу банків, тобто гроші на картах будуть недоступними. Тобто жити доведеться на валютні заощадження, які обмінюватимуться за спекулятивним курсом, або грошей на їжу в українців не залишиться.

Друга проблема, з якою можуть зіткнутися люди, розпочнуться перебої з наданням комунальних послуг: тепла, газу, електрики та води. Тобто взимку мільйони українців будуть на межі фізичного виживання.

На сьогоднішній день, на жаль, немає жодного оптимістичного сценарію, кажуть експерти. Економіка країни продовжує скочуватися в прірву, заощадження у людей тануть, багато хто втрачає роботу. А це означає, що борги українців, зокрема перед Нафтогазом, зростатимуть. А компанія, у свою чергу, не зможе розраховуватись за своїми боргами.

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, Від сьогодні втрачає чинність низка актів Держфінпослуг та Нацкомфінпослуг 

Читайте на ГК:Опубліковане повідомлення угорських представників щодо недостовірної інформації в деяких українських ЗМІ
Читайте на ГК:Від сьогодні втрачає чинність низка актів Держфінпослуг та Нацкомфінпослуг
Читайте на ГК:Водіям варто приготуватися: що буде з бензином та дизелем восени