1. Новини Закарпаття
  2. >

Медик закарпатської 128-ої бригади нагороджений медаллю «За врятоване життя» та орденом «За мужність»

15.07.2022 22:27 Суспільство

Історії наших героїв – 128 бригада в обличчях

Історії наших героїв – 128 бригада в обличчях

Ерік, санітарний інструктор медичного пункту, старший солдат

З початку війни, за останні чотири місяці він здійснив близько ста евакуацій поранених. Надавав допомогу не тільки нашій бригаді, але й суміжним військовим частинам. Про це повідомляє 128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада - Закарпатський легіон.

«Впевнена, професійна поведінка медика додає сил пораненому…»

У мене вища медична освіта, я лікар-хірург. Закінчив Ужгородський національний університет і чотири роки працював у реанімаційній бригаді на «швидкій». У армії відчувалася гостра нестача медиків, тому в 2014 – 2015 я поїхав у зону АТО як медичний інструктор, а в 2019 році підписав контракт зі 128 бригадою.

Зі свого досвіду можу сказати, що понад 90 відсотків поранень – осколкові від арти, мінометки, танків, «Градів» «Смерчів», «Ураганів» і т.д. Із них 70 відсотків середні, а 30 – важкі…Ми їздили на евакуацію на позашляховику й часто потрапляли під ворожі обстріли. Одного разу по нашій машині прямою наводкою стріляла з кулемета російська БМП. На щастя, не влучила, але кілька нових днів народжень за цей період я пережив", - розповідає Ерік.

Доводилося допомагати й полоненим.

"Розумію, з якою метою вони прийшли на нашу землю, але я все-таки лікар і надавав їм загальну медичну допомогу, щоб стабілізувати стан і наші військові змогли поспілкуватися, отримати потрібну інформацію. Наші хлопці поводилися з ними дуже гуманно. Дехто з полонених говорив, що його примусили йти воювати, пригрозивши розстрілом чи проблемами з рідними. А деякі відверто зізнавалися, що спокусилися на заробіток. Усі вони усвідомлювали, що йдуть воювати, а не на якісь навчання.Що головне при наданні допомоги нашим пораненим? Чітко знати алгоритм дій і виконувати їх холоднокровно. Впевнена, професійна поведінка медика додає сил пораненому, він поводиться спокійніше, адекватніше. Дуже важливо, коли боєць знає свого медика й довіряє йому. Я намагаюся бути саме таким медиком…".

Також зазначається, що Указом Президента України санітарний інструктор медичного пункту, старший солдат 128 бригади Ерік нагороджений медаллю «За врятоване життя» та орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

На фото: Ерік поряд із полоненими військовими

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, Окупанти вдарили ракетами по Кременчуку та Дніпру 

Читайте на ГК:"Людей косила чорна смерть": таємниці поховань на закарпатському цвинтарі й пошесть чуми
Читайте на ГК:Тумани та майже без дощів: синоптик розповіла, якою буде погода цього тижня (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Відключення світла на Закарпатті: патрульні області запровадили челендж, який вартий уваги