1. Новини Закарпаття
  2. >

Як виїхати за кордон: актуальна інформація для військовозобов'язаних

14.07.2022 15:54 Суспільство ВАЖЛИВО

В Україні продовжує діяти воєнний стан та загальна мобілізація, під час якої виїзд з місця проживання у межах країни та за кордон осіб призовного віку, військовозобов'язаних та резервістів.

В Україні продовжує діяти воєнний стан та загальна мобілізація, під час якої виїзд з місця проживання у межах країни та за кордон осіб призовного віку, військовозобов'язаних та резервістів.

Як повідомляє ТСН, за загальним правилом, на період дії правового режиму воєнного стану чоловікам - громадянам України, віком від 18 до 60 років, а також жінкам-військовозобов'язаним обмежено виїзд за межі України, крім військовозобов'язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Водночас заборона на виїзд, згідно зі ст. 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", не стосується:

чоловіків, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;

чоловіків, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;

чоловіків, визнаних особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатних до військової служби за станом здоров’я;

здобувачів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.

У травні 2022 року уряд розширив перелік військовозобов'язаних, що можуть виїжджати за кордон. На урядовому порталі була оприлюднена постанова Кабміну, яка стосується правил перетину кордону водіями, залізничниками та спортсменами. Так, виїжджати за кордон можуть:

водії, які перевозять медичний вантаж, гумдопомогу чи вантаж на потреби ЗСУ;

далекобійники на фурах, які мають ліцензії на міжнародні перевезення вантажів та пасажирів;

залізничники, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці;

спортсмени, тренери, спортивні судді та інші профільні фахівці, які беруть участь у міжнародних змаганнях, готуються до них або забезпечують їхнє проведення.

Терміни перебування за кордоном для військовозобов’язаних такі: для водіїв та спортсменів – 30 днів, для далекобійників – 45 днів, для залізничників – 6 місяців.

Нагадаємо, Як виїхати за межі області: актуальна інформація для військовозобов'язаних.