1. Новини Закарпаття
  2. >

Чи змусять знову носити маски? Глава ВООЗ стурбований зростанням COVID-19 і збільшенням смертності: чи

14.07.2022 10:34 Суспільство ВАЖЛИВО

Глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус закликав уряди переглядати свої плани реагування на пандемію COVID-19.

Глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус закликав уряди переглядати свої плани реагування на пандемію COVID-19.

Зокрема, Гебреєсус закликав застосовувати перевірені методи, такі як носіння масок, тестування, провітрювання приміщень тощо. Про це він заявив під час пресконференції 12 липня, повідомила пресслужба ВООЗ.

"Я стурбований тим, що кількість випадків COVID-19 і далі зростає, що створює додаткове навантаження на перевантажені системи охорони здоров'я та медичних працівників. Я також занепокоєний тенденцією зростання смертності", – сказав він.

За словами Гебреєсуса, надзвичайний комітет із COVID-19 зібрався 8 липня і дійшов висновку, що вірус залишається надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров'я, що має міжнародне значення.

"Комітет зауважив їхню стурбованість щодо кількох взаємопов'язаних проблем. По-перше, підваріанти Omicron, такі як BA.4 і BA.5, і далі спричиняють хвилі захворюваності, госпіталізацій і смертей по всьому світу. По-друге, обсяг епіднагляду, зокрема тестування та секвенування, значно скоротився, що ще більше ускладнює оцінювання впливу варіантів на передавання, характеристики хвороби й ефективність контрзаходів. По-третє, діагностика, лікування та вакцини не використовуються ефективно", – заявив він.

За словами Гебреєсуса, нові хвилі вірусу демонструють, що пандемія ще не закінчилася.

Наразі через війну в Україні проблематика коронавірусу практично зникла з інформаційного простору. 

Разом з тим, нещодавно в уряді заявили:

«Ми бачимо приріст на 12% і це тенденція як і в європейських країнах. Сьогодні в Європі фіксується різкий скачок у порівнянні з червнем-травнем. Потенційно ми готуємось до можливої нової хвилі зростання випадків COVID-19. У тому числі, готуємо до цього систему охорони здоров’я», — сказав Віктор Ляшко.

Він наголосив, що в Україні є препарати для лікування пацієнтів, засоби індивідуального захисту, понад 1,2 млн швидких тестів, тести для ПЛР-діагноситики тощо. Ляшко наголосив, що питання можуть виникнути з поставками кисню, оскільки частина виробників в Україні перебувають там, де тривають активні бойові дії.

Віктор Ляшко закликав українців не нехтувати здоров’ям та за можливості передивитися вакцинальний статус: якщо не зробили друге щеплення або бустерне, то зробити це за нагоди.

Читайте на ГК:Шмигаль назвав спосіб, як під час зими будуть підстраховувати роботу оплювальних систем
Читайте на ГК:На 30% видань менше: Укрпошта опублікувала сумну статистику
Читайте на ГК:Названо 10 продуктів, якими можна заїдати стрес (ІНФОГРАФІКА)