1. Новини Закарпаття
  2. >

"Розвиток прикордонних територій": очільник Закарпатської ОВА домовився про економічну співпрацю з угорськими представниками

13.07.2022 19:45 Суспільство

Сьогодні, 13 липня, в обласному центрі Закарпаття зустріч очільника області з Державним секретарем Уряду Угорщини паном Міклошом Поні та Генеральним консулом Угорщини в Ужгороді Йожефом Бачкаі.

Сьогодні, 13 липня, в обласному центрі Закарпаття зустріч очільника області з Державним секретарем Уряду Угорщини паном Міклошом Поні та Генеральним консулом Угорщини в Ужгороді Йожефом Бачкаі.

Про це повідомив голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.

За його словами, на порядку денному стояло питання активізації двосторонньої співпраці за напрямками економіки прикордонних регіонів.

Державний секретар Уряду Угорщини зазначив, що зараз в його країні офіційно працевлаштовано від 70 до 100 тисяч українських вимушено переміщених осіб. Водночас близько 26 тисяч людей подали заявки на отримання статусу біженця, 95% з яких – уже розглянули й прийняли позитивне рішення.

Україна та Угорщина мають однакову тенденцію щодо відсотка працевлаштованих ВПО. І сьогодні це надзвичайно низький показник. Люди не йдуть на роботу з різних причин, серед яких – намір повернутися додому, мігрувати з одного місця тимчасового проживання до іншого, стан здоров’я, відсутність кваліфікації тощо.

"Збільшити відсоток працевлаштованих – наше спільне завдання. Робочих місць вистачає як на Закарпатті, так і в області Саболч-Сатмар-Берег, котра межує з нами і де велика кількість українських ВПО. Саме тому обмін досвідом у питаннях активізації цих процесів надважливий", -наголосив Віктор Микита..

Під час зустрічі також порушили питання релокації підприємств у наш регіон та обговорили можливості виходу продукції, яка виробляється тут, на ринок Угорщини. Зараз ціни на угорські товари відчутно зросли, тож пошук нових постачальників якісної продукції за конкурентними цінами, зокрема з України, є нагальним питанням.

Нагадаємо: «Подякував за прийом єврейських біженців»: Єврейська громада України висловила вдячність Угорщині (ВІДЕО) .

Читайте на ГК:Адмінвідповідальність за порушення комендантської години: який штраф пропонують встановити депутати
Читайте на ГК:Відомо, якою буде погода на Закарпатті наприкінці тижня
Читайте на ГК:Закарпаття та Угорщина працюють над налагодженням транзиту сільгосппродукції (ВІДЕО)