1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Нульове розмитнення в Україні можуть повернути, але не для всіх: проєкт вже у Раді

453
Суспільство Закарпаття

Група народних депутатів України хоче тимчасово повернути нульове розмитнення авто. Але лише для людей, які не встигли вчасно завести придбані за кордоном машини.

Нульове розмитнення в Україні можуть повернути, але не для всіх: проєкт вже у Раді

Підстава для цього вже є — це митні декларації, які були подані до 1 липня 2022 року. Утім є кілька важливих умов: авто має коштувати менше €10 000 і має призначатися виключно для особистого користування, пише  zaborona.com.

У Верховній Раді виступили з пропозицією продовжити на один місяць пільговий порядок ввезення імпортних авто, тобто без сплати мита, ПДВ та акцизу. Але йдеться лише про транспортні засоби які вже, станом на 11 липня, безпосередньо чекають на кордоні. Законопроєкт №7534 ініційований 18 народними депутатами від різних фракцій.  

Пропозиція щодо нульового розмитнення стосується громадян, які задекларували транспортні засоби до 1 липня 2022 року, але не встигли провести їх через митницю, тож тепер змушені днями стояти на кордоні в очікуванні рішення. Утім є обмеження — вартість авто не має перевищувати €10 000. До того ж він має бути призначений для власного використання, а не перепродажу.

«Нам треба вирішити проблему цих людей. Вони вже дев’ятий або десятий день стоять на території сусідньої країни і чекають на позитивне рішення їхньої проблеми. Вони не винні в тому, що ми в один дуже короткий момент спочатку дали право [безплатно] людям завезти транспортні засоби, а потім це право у них забрали. Вони фізично не встигли завезти машини через те, що були великі черги», — зазначив один з ініціаторів документа.

Автори законопроєкту вважають несправедливим, що люди, які придбали у Європі авто за €1500-2000 для сімейного користування, мають на кордоні заплати ще €4000-5000 мита. Вони закликають колег якнайшвидше підтримати документ, оскільки попередні декларації діють всього протягом 30 днів й у більшості громадян, які очікують на митниці, вже 25 липня термін їхньої дії спливе.

З 1 липня 2022 року, згідно із законом України №2325-ІХ, майже усі митні пільги на імпорт товарів та авто були скасовані. Це не стосується лише ввезення пального (усі мита та податки скасовані), а також частково електрокарів (скасований пенсійний збір на ввезення авто).

Так було повернуто такі ставки:

10% ввізного мита;20% ПДВ від митної вартості;акциз.

Нагадаємо, Стало відомо, чому закарпатські кінологи та їх собаки навідались до мукачівського дошкільного закладу.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber