1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпатка натрапила на «кучеряву» та цінну лісову знахідку (ФОТО)

12.07.2022 14:15 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

На справжню знахідку у лісі вдалося натрапити на Перечинщині.

На справжню знахідку у лісі вдалося натрапити на Перечинщині.

Це їстівний та ароматний гриб-квочка (Грифола кучерява). Посідає важливе місце в грибній ієрархії , занесений до Червоної книги України, як рідкісний вид.

Цінується грибниками на вагу золота. Як відзначають мисливці тихого полювання на Закарпатті – уполювати такого гриба, наче зірвати джекпот. Але потрібно знати місця й не розголошувати секретів грибної місцини. Так роблять досвідчені грибарі, які здатні впіймати Фортуну за хвіст і у не надто сприятливий сезон тихого полювання.

У селах Турянщини грибних місцин на квочку багато. Але усі вони під грифом: «Цілком таємно». На запитання, а де шукали? Відповідають: « У ожинничі, там де і білі гриби. Коло потока…» Тож навряд «битий грибник» тут же і видасть одразу вам карту з грибною локацією. А от екскурсію до місцевих урочищ залюбки улаштує.

Наразі полювання за кучерявим трофеєм стартував у лісах Перечинщини. Своєю цінною знахідкою поділилась із журналістом видання «Голос Карпат» затята грибарка пані Олена.

Грифолу кучеряву ще називають мейтаке, маітаке, танцюючим грибом. Росте з кінця липня по вересень, в широколистяних лісах, в основному біля дубів. Зустрічається рідко, але щороку.

Нагадаємо, на закарпатських ділах почались «чорні жнива» - руки в мозолях (ФОТО)

Читайте на ГК:Учні із Перечинщини здобули перемогу у наймасштабнішій інтелектуальній битві року - Всеукраїнському Конкурсі МАН
Читайте на ГК:Невідома істота поїдає квасолю у закарпатців (ФОТО)
Читайте на ГК:100 гривень за кілограм: на Закарпатті господарі зібрали "пекучий урожай" (ФОТО)