1. Новини Закарпаття
  2. >

Українці можуть отримати допомогу з часткового безробіття: хто на неї має право, і скільки дадуть

12.07.2022 10:33 Суспільство ВАЖЛИВО

Українці, які втратили частину свого доходу через військові дії в країні, можуть отримати допомогу з часткового безробіття.

Українці, які втратили частину свого доходу через військові дії в країні, можуть отримати допомогу з часткового безробіття.

На таку фінансову підтримку можуть розраховувати не всі, хто втратив частину заробітку. Водночас розмір допомоги обмежений.

Про те, хто може розраховувати на таку допомогу, скільки можуть дати, та як оформити виплати, розповіли fakty.ua.

Хто може розраховувати на таку допомогу з часткового безробіття?

На неї можуть розраховувати підприємці, а також їхні наймані працівники, які змушені були скоротити обсяги виробництва та втратили частину свого заробітку з причин, які від них не залежать (епідемія, природний катаклізм, війна та ін.).

При цьому на отримання допомоги з часткового безробіття не можуть розраховувати такі роботодавці:які є органом державної влади або місцевого самоврядування;які є організацією, що повністю утримується за рахунок державного або місцевого бюджету;які є фондом соціального страхування.Допомогу з часткового безробіття можна отримати за таких умов:роботодавці за останні 6 місяців до зупинки або скорочення обсягів роботи підприємства виплачували всі зарплати, податки та ЄСВ за себе та своїх працівників;зміни мають торкнутися щонайменше 20% від чисельності працівників підприємства, а рівень скорочення тривалості їхнього робочого дня і зарплати має становити щонайменше 30% на місяць;для ФОП, у якого немає найманих працівників, рівень скорочення тривалості робочого часу та підприємницького прибутку має становити не менше ніж 30% на місяць;підприємство зупинило чи скоротило свою діяльність не через сезонний характер робіт.Який розмір допомоги?

Цей розмір визначається кожному за індивідуально. До уваги беруться багато чинників: від тарифної ставки працівника до часу, на який скоротився виробничий процес.

Проте максимальний розмір місячної виплати не може перевищувати половини мінімальної заробітної плати. На сьогодні це 3250 грн, а з 1 жовтня, у зв'язку з підвищенням мінімалки, максимальна сума допомоги з часткового безробіття становитиме вже 3350 грн. При цьому виплата допомоги призначається на строк неповного завантаження підприємства та неповної виплати зарплати. Однак, цей термін не повинен перевищувати 180 днів.

Коли і куди звертатися по допомогу?

Звертатися за допомогою з часткового безробіття потрібно до місцевого центру зайнятості, який знаходиться там, де функціонує підприємство, що скоротило свою діяльність. При цьому заяву на допомогу потрібно подати протягом 90 днів з моменту припинення чи зупинення роботи підприємства.

Нагадаємо, Гороскоп на 12 липня: на Овнів навалиться багато справ, а Водолія не варто думати про минуле.

Читайте на ГК:Які види повісток існують в Україні: хто та де може їх вручати
Читайте на ГК:День Петра і Павла: що не можна робити в цей день та традиції святкування
Читайте на ГК:Українцям, які не встигли завезти автомобіль з-за кордону, можуть подовжити пільги з розмитнення