1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Як виїхати за межі області: актуальна інформація для військовозобов'язаних

4202

В Україні продовжує діяти воєнний стан та загальна мобілізація, під час якої виїзд з місця проживання у межах країни та за кордон осіб призовного віку, військовозобов'язаних та резервістів.

Як виїхати за межі області: актуальна інформація для військовозобов'язаних

Як повідомляє ТСН, Для виїзду за межі області потрібен дозвіл

Обмеження щодо виїзду з місця проживання військовозобов'язаних дійсно діє в Україні відповідно до законів про правовий режим воєнного стану, про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а також про військовий обов'язок та військову службу.

Так, згідно з цими законами, на керівників територіальних центрів комплектування (колишніх військкоматів – ред.) покладається норма, відповідно до якої вони в умовах війни дають дозвіл на виїзд за межі території проживання та перебування на обліку. Така норма діяла від моменту запровадження воєнного стану в нашій державі тобто від початку війни - 24 лютого. Однак, за словами представника Головного управління персоналу Генштабу Олександра Хлися, на початку війни, коли велика кількість людей була змушена виїхати чи навіть втратила документи, ця норму не застосовували.

"У нас велика кількість людей виїхала – ТПО або за кордон. Люди, які певний час проживали на заході Україні, стали там на військовий облік. Але слід взяти до уваги, що велика кількість людей повертається додому. Для того, щоб ми відновили облік на тих територіях (нещодавно звільнених від ворога – ред.), уточнили облікові дані людей, що прибули, щоб ми могли скоригувати об'єми мобілізаційних ресурсів", – каже Хлись.

Як і де отримати дозвіл на виїзд

Так, для поїздок у межах своєї області, наприклад Києва та Київської області – дозвіл отримувати не потрібно.

Якщо людина виїжджає за межі області, вона має прибути до керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК), уточнити свої дані і отримати дозвіл. Це стосується військовозобов'язаних. Дозвіл діятиме 30 діб. Водночас у Генштабі зазначили, що наразі розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у зв'язку зі службовою чи особистою необхідністю

Дозвіл на виїзд видають керівники центрів комплектування таким категоріям громадян України:

призовникам, яким надано чи які мають право на відстрочення від призову на строкову військову службу на термін до одного року, але не пізніше дати закінчення відстрочення;особам призовного віку за наявності поважних причин (хвороба або смерть рідних тощо), на термін до 30 діб;військовозобов'язаним та резервістам, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на термін до одного року, за наявності підтверджувальних документів, але не пізніше дати закінчення права на відстрочення;військовозобов'язаним та резервістам, що були заброньовані на період мобілізації та на воєнний час на термін до 30 діб, але не пізніше дати закінчення терміну дії посвідчення про відстрочення від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час або дати, зазначеної у витягу із наказу Міністерства економіки України про бронювання;в окремих випадках, за рішенням керівника центру комплектування решті військовозобов'язаних та резервістів за наявності інших поважних причин з поданням ними відповідних документів на термін до 30 діб.

Дозвіл на виїзд не надається громадянам України, які:

виключені з військового обліку з причин припинення громадянства України, досягнення граничного віку перебування в запасі, визнання військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку та з інших підстав, повний перелік яких наведений у частині 6 статті 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу";вибувають у відрядження і є військовозобов'язаними, які заброньовані на період мобілізації та у воєнний час (за наявності підтверджувальних документів);є призовниками, військовозобов'язаними та резервістами і зняті з військового обліку, в тому числі у зв'язку із вибуттям до нового місця проживання.

Зазначається, що в останньому випадку підставою для виїзду за межі місця проживання таких категорій осіб має бути відмітка про зняття з військового обліку у посвідченні про приписку до призовної дільниці, у військовому квитку або тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного. Крім того, такі особи повинні стати на військовий облік протягом семи діб від дати зняття з військового обліку за попереднім місцем проживання.

Нагадаємо, "Вітання із фронту": закарпатець побажав співвітчизникам мирного неба, - Соцмережі (ФОТО).

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber