1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В мережі показали терасу Чорної Гори у Виноградові (ФОТО)

10.07.2022 21:03 Суспільство

Гори завжди заворожують, а якщо гора височіє над містом то це ще більш захоплююче.

Гори завжди заворожують, а якщо гора височіє над містом то це ще більш захоплююче.

Світлиною з видом на схил Чорної Гори у соцмережі Фейсбук поділилася виноградівчанка, мисткиня і просто хороша людина Ольга Гал.

На світлині схил гори, яка височіє над виноградівщиною, а точні це гора-вулкан, біля підніжжя якого і розляглося мальовниче та багатонаціональне місто Виноградів.

"Тераси Чорної гори" , - коротко списала світлину авторка.

Довідково:

Чо́рна Гора́ — ботанічний заказник загальнодержавного значення (з 1974 року). Розташований у Виноградівському районі Закарпатської області, між містом Виноградовом і селом Мала Копаня.

Площа 823 га. Перебуває у віданні ДП «Виноградівське ЛГ» (Виноградівське лісництво, кв. 16-18, 20-25). Є одним із заповідних масивів Карпатського біосферного заповідника.

У межах заказника розташована однойменна гора, вулканічний останець — Чорна Гора (565 м). Гора належить до так званих острівних гір, тобто вона не є частиною жодного гірського хребта чи масиву (деякі джерела відносять гору до Вигорлат-Гутинського вулканічного пасма). З трьох боків Чорна Гора оточена рівниною (Закарпатська низовина), і лише її північні схили переходять у пологе горбкувате підвищення, яке простягаються на північний схід до масиву Тупий. Уздовж східних схилів гори протікає річка Тиса, яка в декількох місцях утворила високі скелясті урвища.

Нагадаємо: Виноградів: містяни в мережі діляться драйвовими відеороликами (ВІДЕО)

Читайте усі новини з Виноградова на Голосі Карпат.

Читайте на ГК:Повернувся живий: довгоочікувана зустріч матері з сином-захисником на Виноградівщині (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Пластові ігри у Боржавському започаткував майбутній священник (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті сталося жахливе вбивство: відомі подробиці /ФОТО